Hizmet Olarak Yazılım (SaaS) yani Software as a Service, üçüncü taraf bir sağlayıcının yazılım uygulamalarını barındırdığı, yönettiği ve bunları internet üzerinden müşterilere sunduğu bir yazılım dağıtım modelidir. SaaS ile müşteriler, yazılımı kendi sunucularına veya kişisel bilgisayarlarına yüklemeye veya sürdürmeye gerek kalmadan bir web tarayıcısı aracılığıyla yazılıma erişebilir ve kullanabilir.

SaaS, Hizmet Olarak Altyapı (IaaS) ve Hizmet Olarak Platform (PaaS) ile birlikte bulut bilişimin üç ana kategorisinden biridir. SaaS, bu modellerin en yaygın kullanılan olanıdır. Genellikle iş yönetimi, müşteri ilişkileri yönetimi (CRM), kurumsal kaynak planlaması (ERP) ve insan kaynakları yönetimi dahil olmak üzere çok çeşitli uygulamalar için kullanılır.

VMware Aria Operations for Logs ile beraber tüm günlükleri tek bir kullanıcı arayüzünden erişebiliyorsunuz. VMware Aria Operations for Logs  giriş yapalım.

Resim-1

Buradan Integrations altında Operations for logs(SAAS) seçelim.Oluşturduğumuz api key ve channel name’ni belirledikten sonra kayıt edelim.

Resim-2

Bir süre sonra log’lar düşmeye başlayacaktır.

Resim-3