On-prem ve SaaS için VMware Aria Operations ürününün 2023 sürümüyle ile beraber, VMware Aria Operations’ta VMware Cloud Foundation (VCF) Operations’ın temsiliyle birlikte SDDC yönetim paketinde yeni özellikler eklendi.

Resim-1

Yapılandırılan her VCF Hesabı için  uygulamalarınızın, sanal makinelerinizin, hizmetlerinizin kullanılabilirliğini gösterir. Hatta herhangi bir parolanın veya sertifikanın süresinin dolduğunu ve VCF ortamınızdaki aktif uyarıların sonuncusu olup olmadığını gösterir. Yönetim etki alanına bir düzey daha derine inebilir ve uygulamalar, sanal makineler ve hizmetler için ayrıntıları gösteren sanal altyapınızın envanterini görüntüleyebilirsiniz.

Resim-2

VMware Aria Operations ile VMware Aria Operations for Applications’ı birbirine bağlayan yeni entegrasyonuda bulunmaktadır. Bu entegrasyon, hem altyapı hem de uygulama için metriklere bakarak ve bunları ilişkilendirerek bu iki arayüz arasında sorunsuz bir şekilde geçiş yapmanızı sağlar.

VMware Aria Operations’ta bir nesneyle başlayabilir ve yeni Günlükler sekmesini seçerek söz konusu nesneyle ilişkili günlükleri görüntüleyebilirsiniz.

Resim-3