Agentless Vulnerability Scanning for AWS, Herhangi bir agent’a ihtiyaç duymadan AWS ortamınızdaki güvenlik açıklarını belirlemenize olanak tanıyarak Runecast’i yeni boyut getirmiş oldu. Bu tarama yöntemi, keşfedilebilir güvenlik açıklarının sayısını da önemli ölçüde artırmaktadır

Runecast SaaS: Cloud tabanlı çözümlerin geleceğini benimseyerek, SaaS sürümünde Runecast’i kullanıma sunuldu. İçgörü kazanmak ve uyumluluğu sağlamak her zamankinden daha kolay ve güçlü data elde etmiş olmaktadır.

Resim-1
AWS için Aracısız Güvenlik Açığı Taraması;

Runecast 6.6, Amazon Web Services (AWS) için aracısız güvenlik açığı taraması sunar. Bu yeni yetenek, AWS EC2 Linux bulut sunucuları için aracısız bir güvenlik açığı tarama özelliği sunarak işletim sistemi güvenliğini kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Bu, ajanları dağıtmanın ve güncellemenin külfetli olabileceği dinamik bulut ortamları için güvenlik açığı taramasını özellikle uygun hale getirir.

Resim-2
6.6 sürümüyle Runecast, kullanıcıların aracı yüklemeye gerek kalmadan tüm Linux EC2 bulut sunucularında güvenlik açığı taramaları yapmasına olanak tanır. Bu, yalnızca kurulum ve tarama sürecini basitleştirmekle kalmaz, aynı zamanda aracıları yönetme ve olası performans sorunlarıyla ilişkili ek yükü de azaltır.

Runecast SaaS, karmaşık altyapı yönetimine ihtiyaç duymadan ölçeklenebilirlik avantajı sağlamaktadır. İş gereksinimleriniz değiştikçe kaynaklarınızı kolayca yukarı veya aşağı ölçeklendirip, en iyi performansı sağlayabilirisiniz.

Resim-3

Kullanıcılar API aracılığıyla AWS, Microsoft Azure veya Google Cloud’a (şirket içi versiyonumuzda da desteklediği hizmetler) bağlanabilir ve olası güvenlik açıklarını, uyumluluk ihlallerini ve daha fazlasını tarayabilir. Runecast SaaS ile Kubernetes taraması için kullanıcıların, örneğin AWS’de K8’lerin deployment durumlarda API için genel erişimi etkinleştirmesi gerekmektedir.