Aria Operations Logs’un (eski adıyla vRealize Log Insight Cloud) bulut sürümümüz için en çok istenen özelliklerden biri, Aria Operations Cloud (vRealize Operations Cloud) ile uyarı entegrasyonudur. Bu yetenek, Aria Logs ve Aria Operations‘ın şirket içi sürümünde zaten mevcuttur. Aria Logs Cloud ve Aria Operations Cloud arasındaki entegrasyon, Aria Operations Cloud’daki ‘Logs’ sekmesiydi. Artık Aria Logs Cloud’da tetiklenen uyarıları, harekete geçme ve iyileştirme için Aria Operations Cloud’a gönderebilirsiniz.

İlk etapta Uyarılarımızı oluşturup ve yapılandırmamız gerekiyor.Aria Operations Logs’ta bir uyarı oluşturmamız veya klonlamamız ve bir tetikleme koşulu belirlememiz gerekiyor. Tetikleme koşulu altında, “Send to vRealize Operations Manager” yazan bir onay kutusuyla birlikte yeni bir seçenek vardır. Aria Logs ve Aria Operations arasındaki entegrasyon, SDDC dağıtımında otomatik olarak yapıldığından, onay kutusu orada olmalı ve hiçbir yapılandırma gerekmeden kullanılabilir olmalıdır.

Resim-1

Alert tetiklenmesini bekleyebilir veya manuel olarak test edebiliriz. Alert tetiklendiğinde, Aria Günlüklerindeki Uyarılar sekmesinin ‘Alert Instances’ bölümünde görünecektir.

Resim-2

Alarm tetiklendikten hemen sonra Aria Operations Cloud bulut sunucunuza gönderilmelidir. Aşağıda, VMC ortamımızda silinen bir VM için Aria Operations Cloud’da saat 10:21’de yeni bir uyarı oluşturulduğunu görüyoruz. Bu uyarı Aira Logs’tan geldi! Artık uyarı üzerine işlem yapmak veya uyarıyı uygun hedeflere iletmek için Aria Operations’ı kullanabilirsiniz.

Resim-3

Alarm detaylı incelersek, uyarı yükü olarak günlük metin gövdesiyle bunun kritik bir belirti bildirimi olduğunu görebiliriz.

Resim-4