Runecast, en iyi uygulamalara, güvenlik uyumluluğu standartlarına ve diğer hususlara dayalı olarak potansiyel sorunları belirlemek ve düzeltmek için öncelikle VMware ortamlarının otomatik analizini sağlamasıyla bilinen bir araçtır. Ancak, yazılım araçlarının belirli özelliklerinin ve yeteneklerinin gelişebileceğini ve son güncellemeden bu yana Runecast Analyzer güncellemeler veya değişiklikler olabileceğini unutmamak önemlidir. Runecast, DISA STIG (Güvenlik Teknik Uygulama Kılavuzu) uyumluluğunu otomatikleştirmek için belirli yetenekler sunmuşsa, bu, aracın kapsamını, ilk başta VMware ortamlarına odaklanmanın ötesinde ek güvenlik standartlarını kapsayacak şekilde genişlettiği anlamına gelir.

(Güvenlik Teknik Uygulama Kılavuzu) Uyumluluğu, bilgisayar sistemleri ve yazılımlarının güvenliğini sağlamak için Savunma Bilgi Sistemleri Ajansı (DISA) tarafından sağlanan güvenlik yönergelerine bağlı kalmayı ifade eder. Bu yönergeler, Savunma Bakanlığı (DoD) ve diğer devlet kurumları içindeki bilgi sistemlerinin güvenlik duruşunu geliştirmek için tasarlanmıştır.

DISA STIG Uyumluluğunun otomatikleştirilmesi, sistemlerin belirtilen güvenlik yönergelerine uygun olarak yapılandırılmasını ve bakımının yapılmasını sağlamak için otomatik araçların ve süreçlerin kullanılmasını içerir. DISA STIG RUNECAST ile Uyumluluğunu otomatikleştirip zamandan ve güvenlik anlamında en üst seviyelere ulaşabilirsiniz. Faydalı bir etkinlik olacaktır, katılımınızı tavsiye ederim. Buradan hemen kayıt olabilirsiniz.