Dell EMC MX 7000 muhafazasını farklı bir sunucu ortamında kullanmanın, sanal makineler, bare metal ve containers aynı anda etkileşim kurma yeteneği de dahil olmak üzere çeşitli avantajları vardır. Uygun iş yüklerini uygun personele tahsis etmenize ve değişen iş gereksinimlerine uyum sağlamanıza yardımcı olmaktadır. Yüksek yoğunluklu compute için tasarlanmıştır ve 7U’ya kadar ölçeklenebilen modüler bir kasaya sahiptir. Ek olarak, çok şasili ağın yanı sıra çok sayıda CPU, storage aygıtı ve network aygıtını desteklemektedir.

MX7000 container, geleneksel iş yüklerini ve günümüzün en zorlu yüksek yoğunluklu bilgi işlemlerini optimize etmek için birleşik ve yüksek performanslı bir mimari sağlar. Ayrıca verimlilik, esneklik ve çeviklik sunar. Az miktarda fiziksel alanda muazzam bilgi işlem gücü sağlayabilir.

Uygun maliyetli ve değişken input/output (I/O) yapılarını destekleyen çok kasalı mimarisiyle MX7000, birçok uygulama için mükemmel bir seçimdir. Bu seçeneklere yükseltme yapmak kolaydır, uygun maliyetlidir ve gelecekte I/O esnekliği sağlar.

Resim-1

OpenManage Enterprise Modular dashboard’tan bağlı olduğu computer node’lara firmware update yapabilirsiniz. Buradan direk compute node’a giriş yaparakta update işlemini gerçekleştirebilirisiniz.

Device > Compute tıklayalım.

Resim-2

Devices altında bağlı olduğu compute’lar gözükmektedir. Burada ilgili compute seçip update yapabilirsiniz veya ilgili compute üzerini tıklayıp içinde firmware geçebilirsiniz.

Resim-3

İlgili compte giriş yaptıktan sonra Firmware bölümünü tıklayalım.

Resim-4

Update bölümünü tıkladıktan dell sitesinden indirmiş olduğumuz paketi yükleyeceğiz.

Resim-5

Indivdual Package > Browse’dan indirdiğimiz paketi seçiyoruz. Analiz etmesi 30-45 saniye sürmektedir. Checkbox ile seçip next diyerek devam ediyoruz.

Resim-6

Schedule bölümünde ise, ister isek firmware paketini şu gün ve şu saatte yap şeklinde planlayabilirsiniz. Update Now dediğimizde seçtiğimiz paketi yüklemeye başlayacaktır.

Resim-7

Üst sağ menüden çalışan Job’ları görebilirsiniz, update durumunu  buradan da takip edebilirsiniz.

Resim-8

Jobs üzerinden kontrol ettiğimizde başarılı bir şekilde update yapmış oldu.

Resim-9