NAKIVO Releases v9 with Support for Physical Windows Server Backup
NAKIVO Backup & Replication v9 can protect physical, virtual, and cloud environments.
Sparks, NV, United States — July 22, 2019
NAKIVO Inc., a fast-growing software company dedicated to protecting virtualized and cloud environments, announced today the release of NAKIVO Backup & Replication v9. The new version adds support for Microsoft Windows Server backup, allowing customers to protect physical, virtual, and cloud environments from a single pane of glass.
Application-consistent Backup
NAKIVO Backup & Replication v9 can now perform incremental, application-aware backups of physical Microsoft Windows Servers. The solution provides application-consistent backups of business-critical applications and databases running on physical Windows Server machines, including Microsoft Exchange, SQL, SharePoint, Active Directory, and Oracle.
Global Data Deduplication
Physical machine backups can be stored in a regular backup repository, along with backups of VMs and AWS EC2 instances. All backups in a backup repository can be automatically deduplicated, regardless of the platform, so that only unique data blocks are saved. This can dramatically reduce the amount of storage space used by physical machine backups.
Instant Granular Recovery
NAKIVO Backup & Replication v9 can instantly recover files, folders, and Microsoft application objects (Exchange, Active Directory, and SQL) directly from deduplicated physical machine backups. Additionally, customers can use the Universal Application Object Recovery feature to instantly recover objects from any other applications.
Physical to Virtual (P2V)
In addition to instantly recovering files, folders, and application objects from physical machine backups, customers can also restore physical Windows Server backups to VMware and Hyper-V VMs.
Per-machine Licensing
Starting at just $17 per machine/year, NAKIVO offers a simple, unique, and cost-effective per-machine subscription. A single per-machine license can cover either a physical machine, VMware VM, Hyper-V VM, Nutanix AHV VM, or AWS EC2 instance. This gives customers the opportunity to remove vendor locks and move their workloads freely between platforms without having to change their data protection licensing.
“NAKIVO Backup & Replication v9 enables our customers to not only protect their business critical workloads across virtual and cloud environments, but now also physical Windows Server systems,” said Bruce Talley, CEO of NAKIVO Inc. “Now our customers who have physical or mixed environments can protect their critical business data from a single pane of glass.”

RESOURCES
• Trial Download: www.nakivo.com/resources/download/trial-download/
• Success Stories: www.nakivo.com/customers/success-stories/
• Datasheet: www.nakivo.com/res/files/nakivo-backup-replication-datasheet.pdf
ABOUT NAKIVO
The winner of a “Best of VMworld 2018” and the Gold Award for Data Protection, NAKIVO is a US-based corporation dedicated to developing the ultimate VM backup and site recovery solution. With 20 consecutive quarters of double-digit growth, 5-star online community reviews, 97.3% customer satisfaction with support, and more than 11,000 paying customers worldwide, NAKIVO delivers an unprecedented level of protection for Windows Servers, VMware, Hyper-V, Nutanix AHV, and Amazon EC2. As one of the fastest-growing data protection software vendors in the industry, NAKIVO protects data of major multinational companies such as Coca-Cola, Honda, and China Airlines, in addition to working with over 4,000 channel partners in 140 countries worldwide.


NAKIVO, Fiziksel Windows Sunucu Yedekleme Desteği ile v9’u Piyasaya Sürüyor
NAKIVO Yedekleme  v9 fiziksel, sanal ve bulut ortamlarını koruyabilir.
Sparks, NV, Amerika Birleşik Devletleri – 22 Temmuz 2019
Sanallaştırılmış ve bulut ortamlarını korumaya adanmış ve hızla büyüyen bir yazılım şirketi olan NAKIVO Inc., bugün NAKIVO Yedekleme v9’un piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Yeni sürüm, müşterilerin fiziksel, sanal ve bulut ortamlarını tek bir cam bölmeden korumalarını sağlayan Microsoft Windows Server yedeklemesi için destek ekler.
Uygulama tutarlı Yedekleme
NAKIVO Yedekleme  v9 artık fiziksel Microsoft Windows Sunucularının artımlı ve uygulamaya duyarlı yedeklemelerini gerçekleştirebiliyor. Çözüm, Microsoft Exchange, SQL, SharePoint, Active Directory ve Oracle dahil olmak üzere fiziksel Windows Server makinelerinde çalışan kritik iş uygulamalarının ve veritabanlarının uygulama tutarlı yedeklerini sağlar.
Global Veri Tekilleştirme
Fiziksel makine yedekleri, VM’lerin ve AWS EC2 örneklerinin yedekleriyle birlikte düzenli bir yedek havuzda saklanabilir. Bir yedekleme havuzundaki tüm yedeklemeler, platformdan bağımsız olarak otomatik olarak tekilleştirilebilir, böylece yalnızca benzersiz veri blokları kaydedilir. Bu, fiziksel makine yedekleri tarafından kullanılan depolama alanını önemli ölçüde azaltabilir.
Anında Granül İyileşme
NAKIVO Backup & Replication v9, dosyaları, klasörleri ve Microsoft uygulama nesnelerini (Exchange, Active Directory ve SQL) doğrudan tekilleştirilen fiziksel makine yedeklerinden hemen kurtarabilir. Ek olarak müşteriler, nesneleri diğer uygulamalardan anında kurtarmak için Evrensel Uygulama Nesnesi Kurtarma özelliğini kullanabilir.
Fizikselden Sanal’a (P2V)
Fiziksel makine yedeklemelerinden dosyaları, klasörleri ve uygulama nesnelerini anında kurtarmaya ek olarak, müşteriler fiziksel Windows Server yedeklemelerini VMware ve Hyper-V VM’lerine geri yükleyebilirler.
Makine Başına Lisanslama
Makine / yıl başına sadece 17 dolardan başlayan NAKIVO, makine başına basit, benzersiz ve uygun maliyetli bir abonelik sunuyor. Her bir makine başına lisans, fiziksel bir makine, VMware VM, Hyper-V VM, Nutanix AHV VM veya AWS EC2 örneğini kapsayabilir. Bu, müşterilere, veri koruma lisanslarını değiştirmek zorunda kalmadan satıcı kilitlerini kaldırma ve iş yüklerini platformlar arasında özgürce taşıma imkanı verir.
NAKIVO Inc. CEO’su Bruce Talley, “NAKIVO Yedekleme ve Çoğaltma v9, müşterilerimizin yalnızca kritik iş yüklerini sanal ve bulut ortamlarında değil, aynı zamanda fiziksel Windows Sunucu sistemlerinde de korumalarını sağlıyor” dedi. ortamlar kritik iş verilerini tek bir camdan koruyabilir. ”

KAYNAKLAR
• Deneme İndirme: www.nakivo.com/resources/download/trial-download/
• Başarı Hikayeleri: www.nakivo.com/customers/success-stories/
• Veri Sayfası: www.nakivo.com/res/files/nakivo-backup-replication-datasheet.pdf

NAKIVO HAKKINDA
“En İyi VMworld 2018” i kazanan ve Veri Koruma Altın Ödülü’nü kazanan NAKIVO, en iyi VM yedekleme ve site kurtarma çözümünü geliştirmeye adanmış ABD merkezli bir şirkettir. 20 basamaklı çift haneli büyümenin dörtte biri, 5 yıldızlı çevrimiçi topluluk incelemeleri, destekle% 97,3 müşteri memnuniyeti ve dünya çapında 11,000’den fazla ödeme yapan müşteriyle NAKIVO, Windows Sunucuları, VMware, Hyper-V, Nutanix için benzeri görülmemiş bir koruma seviyesi sunar AHV ve Amazon EC2. Sektördeki en hızlı büyüyen veri koruma yazılımı tedarikçilerinden biri olan NAKIVO, dünya çapında 140 ülkede 4.000’den fazla kanal ortağıyla çalışmanın yanı sıra, Coca-Cola, Honda ve China Airlines gibi büyük çokuluslu şirketlerin verilerini de koruyor.