Altaro Office 365 Yedekleme, şirketinizin OneDrive ve SharePoint’te depolanan tüm Office 365 posta kutularını ve dosyalarını yedekleyip kurtarmanızı sağlar ve bunları Altaro’nun Microsoft Azure altyapısına yedeklemektedir.

Microsoft yerel yedekleme seçenekleri sunmadığından Altaro, Office 365 içeriğinizi kolaylıkla yedeklemenizi ve geri yüklemenizi sağlamaktadır.

Office 365 yedeklemeleriniz otomatik olarak Altaro’nun Microsoft Azure Altyapısı’nda barındırılan güvenli bulut yedekleme konumuna kaydedilmektedir.

 

Resim 1

 

Microsoft Office 365 en hassas verilerinden bazılarını buluta taşıdı. 2019’un sonlarında Office 365, dünya çapında aktif olarak aylık 200 milyondan fazla tutarlı bir büyüme ve benimseme gösterdi.

Office 365 için uygun bir yedekleme stratejisine ihtiyaç duymanızın temel nedenlerini ele alacağız. Microsoft’un yerleşik veri yönetimi ve saklama özelliklerinin bazı durumlarda neden ve nasıl yetersiz olabileceğini de göstermiş olacağız.

Yönetimi ve kullanımı oldukça basittir. Buradan kayıt olduk’tan sonra bizlere bir dashboard sayfası gelecektir. Go to Altaro Office 365 Backup’ı tıklayıp, backup’lamayı başlatacağız.

Resim 2

 

Dashboard sayfamıza geldikten sonra Click Here To Add Your First Customer sayfamızı tıklayarak office 365 account’muzu ekliyoruz.

Resim 3

Gerekli step’leri doldurduktan sonra paneli son derece kolay yönetim panelinden değişiklikler’de yapabilirsiniz.  OneDrive ve Sharepoint backup’ı aldırabilir , yedeklerinizi güvenle saklayabilirsiniz.

Resim 4

Sol menüde Your Custormers bölümünde aldığımız backupları, restore edeceğimiz dosyaları ve tüm bilgileri tek dashboard’tan görebiliriz.