Outlook Seçili Öğe Olmadığından Yazdırılamıyor Hatası

Outlook’ta yazdırma işlemi yapmaya çalışınca seçili öğe olmadığından yazdırılamıyor, bir öğe seçin ve yeniden yazdırmayı deneyin hatası ile ilgili olacak.

Outlook, Microsoft’un Office programları içerisinde gelen, oldukça kapsamlı ve profesyonel bir mail programıdır. Windows, Macos, Android ve İos gibi pek çok platform ile uyumludur.

Mail adresinizi kurar ve sağlıklı şekilde kullanmaya başlarsınız. Ancak tabi ki uzun süreli kullanımlar sonunda bazen bazı hatalar ile karşılaşabiliriz.

Outlook Yazdırma Hatası

Ancak bu hataları genelde çözmek zor değildir ve Outlook hatalarının neredeyse tamamının çözümünü internette aratarak bulabilirsiniz. İşte bu çözümlerde birisini de şimdi burada veriyor olacağız.

Eğer Outlook’ta çıktı almak istediğinizde hata veriyor ise daha doğrusu aşağıdaki hatayı alıyorsanız, bunun çözümü oldukça basittir.

Öncelikle bu hatanın nedeni Outlook’un Outlprnt dosyasının bozulmuş olmasıdır. Outlprnt dosyası, Outlook’un yazdırma ayarlarının bulunduğu bir yapılandırma dosyasıdır.

Bu dosyada meydana gelecek hatalarda yazdırma işlemlerinde yukarıdaki gibi hatalar alabilirsiniz. Şimdi yapacağımız işlem ile Outlprnt dosyasının yenisini oluşturarak bu problemi gidereceğiz.

Öncelike Outlook uygulamasını kapatın. Şimdi bilgisayarınızda gizli dosya ve klasörlerin gösterileceği şekilde klasör seçeneklerinden gizli dosya ve klasörleri göster diyelim.

Daha sonra Windows+R tuşlarına basarak çalıştır penceresini açalım. Buraya %userprofile% yazalım ve enter yapalım. Burada AppData – Romaing – Microsoft – Outlook yolunu takip edin.

Son klasör altında bulunan Outlprnt dosyasının adını değiştirin. Ve son olarak Outlook’u yeniden açarak yazdırma işlemini tekrar test edin. Artık sorun kalmadığını göreceksiniz.