Runecast platformunun yeni gelen özellik versiyon ile beraber hem Windows hemde linux için işletim sistemi seviyesinde beraber analiz yapabilmektedir. Artık Runecast 6.0 OS güvenliği ve analizi için çalışmaktadır. Runecast, platformlarınızın her birinde sizi korumaya almakta ve veri vermekle kalmaz, aynı zamanda nasıl kullanılacağına dair fikir vermektedir. Cloud ve şirket içi altyapınızın tamamında koruma sağlamaktadır.

Runecast 6.0 ile beraber tamamıyla giriş sayfasını değiştirdi.

Resim-1

Özellikle sayfa tasarımı ve görsellik olarak 6.0 ile beraber ön plana çıkmış oldu.

Resim-2

Inventory View bölümünde Operating Systems sekmesi gelmiştir. Burada OS bazlı tüm güvenliğini optimize edebilirsiniz.

Resim-3

Aynı zamanda işletim sistemi düzeyinde versiyonuna build number’ına kadar sizlere Runecast getirmektedir. İşletim sistemi düzeyinde tüm güvenlik açıklarını artık tek bir dashboard üzerinden görebileceksiniz. Aynı zamanda vCenter, ESXi ve VM (OS) detaylı envanter bilgisine sahip oluyoruz.

Resim-4

Ayalar menüsüne Operating System Connection Settings menüsü eklenmiştir. Burada son kullanıcı vm’lere verileri toplayabilmesi için Deployment info altında bulunan “Install OS Agents” kurmanız gerekmektedir, bu agent Runecast sunucunuz ile vm’lerin haberleşmesi için olup, sizlere sağlıklı bir rapor çıkarmaktadır. Runecast tamamı ile on-prem çalıştığı için veri dışarıya çıkmamaktadır.

Resim-5

Lisanslama modeli olarak CPU bazlı olarak devam etmektedir.

Runecast ekibine ulaşmak için buradan ulaşabilirsiniz.