Runecast, Dynatrace tarafından satın alınacak ve Bulut Yerel Uygulama Koruması ve Uyumluluğu daha da geliştirilecek
Yapay zeka destekli güvenlik ve uyumluluk çözümlerinin lider sağlayıcısı Runecast, Dynatrace tarafından satın alınmak üzere kesin bir anlaşma yaptığını duyuruldu.

Yapay zeka destekli güvenlik ve uyumluluk çözümlerinin lider sağlayıcısı Runecast, birleşik gözlemlenebilirlik ve güvenlik alanında lider Dynatrace (NYSE:DT) tarafından satın alınmak üzere kesin bir anlaşma yaptığını duyurmaktan memnuniyet duyar. Bu stratejik hamle, Runecast’in hibrit ve çoklu bulut ortamlarında güvenlik uyumluluğu, güvenlik açığı değerlendirmesi ve konfigürasyon yönetimi için gerçek zamanlı, otomatik ve eyleme dönüştürülebilir bilgiler sunma yolculuğunda önemli bir kilometre taşını temsil ediyor.

Dijital dönüşümün dinamik ortamında bulut teknolojileri, işletmelerin çalışma biçiminde devrim yarattı. Bulutun benimsenmesi inovasyonu hızlandırırken aynı zamanda güvenlik ve uyumluluğun yönetilmesinde karmaşıklıkları da beraberinde getirdi. Kuruluşlar artık bu zorlukları etkili bir şekilde ele almak için gözlemlenebilirliği, güvenliği ve uyumluluğu kapsayan birleşik bir yaklaşım arıyor. Bu satın alma sayesinde, Runecast’in müşterilerine sunduğu benzersiz yetenekler, Dynatrace® platformunun yeteneklerini güçlendirecek, müşterilerin yanlış yapılandırmalar ve uyumluluk ihlalleri de dahil olmak üzere riskleri proaktif bir şekilde yönetmelerine ve hibrit ve çoklu bulut ortamlarında iyileştirmeyi otomatikleştirmelerine olanak tanıyacak.

Runecast CEO’su Stanimir Markov, satın alma konusundaki heyecanını şöyle dile getirdi: “Runecast olarak kuruluşlara bulut ortamlarının güvenlik uyumluluğu, güvenlik açığı değerlendirmesi ve yapılandırma yönetimi için gerçek zamanlı, otomatik ve eyleme dönüştürülebilir bilgiler sağlamaya kararlıyız. Müşterilerimiz için iki önemli soruyu yanıtlayan kapsamlı bir Bulutta Yerel Uygulama Koruma Platformu (CNAPP) sunmak üzere gözlemlenebilirlik ve uygulama güvenliğinde lider olan Dynatrace’e katılmaktan heyecan duyuyoruz: ‘Ne kadar güvendeyiz?’ ve ‘Ne kadar uyumluyuz?'”

Dynatrace CTO’su Bernd Greifeneder şunları ekledi: “Güvenlik duruşu yönetimi iyi bilinen ve hayati bir pazar çünkü her kuruluşun buna ihtiyacı var ve gelişmiş güvenlik için teknoloji yatırımlarında buna öncelik veriyor. Dynatrace’in, uçtan uca koruma, algılama ve yanıt sağlamak amacıyla bulutta yerel uygulamalar için bağlamsal gözlemlenebilirlik ve güvenlik analitiğinden yararlanan tek platform olarak bu pazarda farklılaştığına inanıyoruz. Dynatrace, kullanıcıların yalnızca güvenlik açıklarını ve tehditleri otomatik olarak belirlemesine ve analiz etmesine değil, aynı zamanda riske maruz kalma ve uyumluluk durumunu ölçüp iyileştirmesine ve gelişmiş güvenlik analitiği ve otomasyonu gerçekleştirmesine de olanak tanır. Runecast’in teknolojisi bu avantajı artıracak, çalışma zamanı güvenlik açığı analizlerimizi ve korumamızı geliştirecek ve müşterilerimizin bulut denetimlerini her zaman hazır tutmalarına yardımcı olacaktır. Runecast’i platforma ve ekibi de Dynatrace’e davet etmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.”

Runecast, Dynatrace’in bir parçası olarak, hibrit ve çoklu bulut ortamları için otomatikleştirilmiş, gerçek zamanlı güvenlik açığı değerlendirmeleri, güvenlik uyumluluğu kontrolleri ve yapılandırma sapma yönetimi yetenekleri sunma konusundaki uzmanlığına katkıda bulunacak. Bu stratejik satın alma, kuruluşların Dynatrace’in, Runecast’in kapsamlı kural çerçevesi ve iyileştirme yetenekleriyle geliştirilmiş, dünya çapındaki kuruluşlara bulutta yerel uygulama koruması ve uyumluluk yetenekleri sağlayan birleşik gözlemlenebilirlik ve güvenlik platformundan yararlanmasına olanak tanıyacak.

Kapanıştan sonra Dynatrace, Runecast’i birleşik gözlemlenebilirlik ve güvenlik platformuna entegre etmeyi planlıyor.

Önerilen işlemin geleneksel kapanış koşullarına tabi olduğu ve Dynatrace’in 31 Mart 2024’te sona eren dördüncü çeyreğinde tamamlanması bekleniyor.