SRM ve vSphere Replication, sırasıyla 2008 ve 2012’den beri mevcuttur.
8.3 ile yenilikler gelmiştir.

SANAL BİRİMLER (VVOLS) ENTEGRASYONU

SRM’i bir cihaz olarak kullanılabilir hale getirdikten sonra, en çok talep edilen özellik vVols ile entegrasyon oldu. SRM 8.3, dizi tabanlı kullanılarak vVols ile tamamen entegrasyon sağladı.
Kullanıcılar, vVols’un basitliği, yönetilebilirliği ve performansı ile birlikte SRM’nin tüm özelliklerine erişebilecektir.Bu entegrasyon vVol çoğaltmayı kullandığından, tek bir VM kadar küçük bir koruma ayrıntı düzeyini desteklemektedir. Birden fazla VM, tutarlılık grubu olarak birlikte çoğaltıldığında, Ek bir avantaj olarak, VASA sağlayıcısı SRA’nın (Depolama Çoğaltma Adaptörü) yerini almaktadır, böylece devam eden işlemler ve bakım her zamankinden daha kolaydır. Başlangıç ​​olarak, Pure, HPE 3par ve Nimble, SRM ile vVol entegrasyonunu desteklemektedir. Diğer satıcılar entegrasyonları üzerinde en kısa sürede güncellemeler yapılacaktır.

OTOMATİK VM KORUMASI

Mevcut bir çoğaltılmış ve korunan datastore’a bir VM’nin eklendiği senaryodur. Bu, SRM arabirimini açmayı ve bu VM’yi bir koruma grubuna eklemeyi gerektirir. Bu otomatik koruma özelliği, yöneticilerin iş yükünü azalttığı için özellikle dinamik ortamlarda yardımcı olacaktır.

Aynı yetenek vVoller için de geçerlidir. Bir vVols koruma grubu oluşturulduktan sonra, ilgili vVol depolama ilkesiyle ilişkilendirilmiş ek VM’ler otomatik olarak SRM tarafından korunacaktır.

KESİNTİSİZ DİSK YENİDEN BOYUTLANDIRMA

Geçmişte müşteriler vSphere Replication tarafından çoğaltılan bir VM’nin diskini yeniden boyutlandırmak zorunda kaldığında, hedef sitedeki çoğaltma diskinin boyutunu değiştirmek için hantal ve manuel bir işlem gerekiyordu. VSphere Replication 8.3 ve vSphere 7 ile değil. Artık çoğaltılmış bir VM’nin diskleri yeniden boyutlandırıldığında, çoğaltma diskleri otomatik olarak yeniden boyutlandırılmaktadırBu, yöneticilerin işini çok daha kolay hale getirmektedir.

VSPHERE REPLİCATİON CONFİGURATİON EXPORT / İMPORT ARACI

SRM 8.1, SRM’nin tüm yapılandırmasını dışa ve içe aktarma yeteneğini tanıttı ve müşterilere kolayca yedekleme ve geri yükleme olanağı verdi. VSphere Replication 8.3’te vSphere Replication’a da bu özellik eklendi. Sonuç olarak, müşteriler artık RPO, MPIT, sıkıştırma, quiescing, şifreleme, veri deposu ayrıntıları vb. Dahil olmak üzere tüm çoğaltılmış VM’lerin tüm yapılandırmasını dışa ve içe aktarabilir. Bu özellik şu anda yalnızca CLI aracılığıyla kullanılabilir. Yöneticilere tüm vSphere Replication çoğaltılan VM’ler için yapılandırmayı yedekleme ve geri yükleme konusunda çok daha kolay bir yol sağlamaktadır.