BT altyapısı, dijital dönüşüm stratejisinin temel direklerinden biridir ve public cloud, esneklik, isteğe bağlı ölçeklenebilirlik, çeviklik, yenilikçilik ve azaltılmış operasyonel gibi çeşitli avantajlar nedeniyle kuruluşlar için bir dijital dönüşüm etkinleştirici olmuştur.

AWS Outposts’ta VMware Cloud nedir?

AWS merkezli modellerini şirket içi veri merkezlerine genişletmek isteyen müşteriler için VMware Cloud on AWS mükemmel bir çözümdür. VMware’in kurumsal sınıf Yazılım Tanımlı Veri Merkezi (SDDC) yazılımını yeni nesil, özel Amazon Nitro tabanlı EC2 çıplak üzerinde çalıştıran, VMware Cloud Foundation tarafından desteklenen, ortak olarak tasarlanmış bir şirket içi hizmet olarak çözümdür. -AWS Outposts’ta sağlanan metal bulut sunucuları. AWS kapasitesinde VMware Cloud’a ve bölgesel yerel AWS hizmetlerine erişim sağlayan birleşik bir kontrol düzlemi ile derinlemesine entegre edilmiş bir hibrit cloud ortamı sağlar.

Resim-1

Neden AWS Outposts’ta VMware Cloud;

Şirket içinde hizmet olarak sunulan, sınıfının en iyisi kurumsal sınıf yetenekler
VMware’in amiral gemisi SDDC yazılımı (vSphere, vSAN ve NSX ile vCenter Management), şirket içinde hizmet olarak sunulan, AWS Outposts’ta sağlanan özel Amazon Nitro tabanlı EC2 bare-metal instances sunucularında çalışır,
Altyapının sağlığını ve güvenliğini artıracak sürekli yaşam döngüsü yönetimi, sürekli hizmet izleme ve otomatikleştirilmiş süreçler AWS’den arıza/düzeltme desteğiyle proaktif donanım izleme VMware, her türlü destek için tek iletişim noktası olacaktır.

Storage Policy-Based Management (SPBM), vSphere HA, Auto Remediation ile kapsamlı arıza koruması gibi özelliklerle dahili kullanılabilirlik ve yerleşik esneklik, elastik DRS özelliği aracılığıyla kullanıcı gereksinimlerine göre cluster otomatik olarak ölçeklendirme ve yeniden load-balancer yeteneği, kutudan çıkar çıkmaz etkinleştirilecektir.