Veri merkezinizi genişletmek ve hibrit buluta geçmek istediğinizde, yönetici basitliği ve gerçek güvenlik tartışılamaz. Dahası, mevcut yatırımı ölçeklendirmenize ve geliştirmenize olanak tanıyan yazılım tanımlı bir veri merkezine ihtiyacınız var. VMware Cloud Foundation, sizi çeviklik, verimlilik, performans ve güvenlik için optimize eden entegre bir tam yığınla donatır.

Resim-1

VMware Cloud Universal’ın bir parçası olarak VMware Cloud Foundation Subscription, size her tür uygulamayı özel, uç veya genel bulut altyapısında dağıtmak için finansal esneklik sağlıyor. VMware Cloud Foundation Aboneliği, hem VM hem de kapsayıcı tabanlı iş yüklerini tam yığın, kurumsal düzeyde ve geliştiriciye hazır bir altyapı üzerinde ölçekte çalıştırmak için esnek, uygun maliyetli ve çevik bir işletim modelinin kilidini açar.

VMware Cloud Foundation’ı devreye alarak, bugün veri merkezinizde kullandığınız araçlar, ekipler, beceriler, politikalar ve standartlarla hibrit bulut ortamınızı çalıştırabilirsiniz. Ek olarak, kurumsal düzeyde, son derece dinamik bilgi işlem, depolama, ağ oluşturma ve yönetim yetenekleri, ekiplerin sorunsuz bir şekilde çalışmasını ve dahili ve harici talepleri yerine getirmesini sağlar.

Resim-2

VMware vSphere , tüm bulut tabanlı çözümlerde ortak bir işletim ortamında uygulamalarınızı çalıştırmanıza, yönetmenize, bağlamanıza ve güvenliğini sağlamanıza yardımcı olur. Ölçeklenebilir, pazar lideri bir hiper yönetici kullanmak, BT altyapınızın artan gereksinimlerine ve karmaşıklığına ayak uydururken yeni iş yüklerini ve kullanım senaryolarını desteklemenize olanak tanır. Sunucu sanallaştırma, uygulamaları daha az sayıda sunucuda birleştirerek donanım, güç, soğutma ve yönetim maliyetlerinde tasarruf sağlar. vSphere, depolama kaynaklarınızı fiziksel depolamanın gerçek kapasitesinin ötesinde tahsis etmenize olanak tanıyan ince provizyonu destekler.

vSphere yaşam döngüsü yönetimi, tutarlı ve güncel sistemlere sahip olmanızı kolaylaştırır. vSphere 7 Güncelleme 2, istenen duruma göre yazılım ve bellenim güncellemelerini otomatikleştirerek bakım işlemlerini kolaylaştırmaya yardımcı olmak için, Arzu Edilen Görüntü Tohumlama ve vSphere with Tanzu desteğine sahip gelişmiş vSphere Lifecycle Manager’ı tanıttı. vSphere Lifecycle Manager’ın tüm avantajları, artık vSphere’in Tanzu ortamlarıyla yönetimini basitleştirmek için kullanılabilir.

Resim-3

vSphere ile sıkı bir şekilde entegre olan VMware vSAN , depolamayı tek bir platformda sanal olarak yönetmenize olanak tanır. Bu kurumsal sınıf, depolama sanallaştırma yazılımı, performanstan ödün vermeden depolama verimliliğini artırırken geleneksel depolamayla ilişkili maliyeti ve karmaşıklığı azaltarak işletmeleri destekler. vSAN, vSphere ile yerel entegrasyon, tercih ettiğiniz satıcı ve hibrit bulut yetenekleriyle hibrit bulutu sertifikalı çözümler üzerinde çalıştırma esnekliği gibi özelliklerle iş büyümesini ve evrimini hızlandırır.

Resim-4

VMware NSX ağ sanallaştırma, ortamınıza ağ oluşturma ve güvenlik işlevselliği getirir. Ağların ve ağ hizmetlerinin artık fiziksel alanda var olmasına gerek yok. NSX, tüm ağ modelini yazılımda yeniden üreterek veri merkezi operatörlerini daha önce erişilemeyen çeviklik, güvenlik ve maliyet tasarrufu düzeylerine ulaşmaları için güçlendirir. Bu yazılım tanımlı çözüm, bireysel iş yüküne içsel mikro segmentasyon ve ayrıntılı güvenlik sağlayarak kuruluşunuzu yan tehditlere karşı daha etkili bir şekilde korur. VMware NSX, herkesin birlikte çalışması için merkezi ve tutarlı bir operasyonel araç sunar, Gün 0 kurulumunu Gün 1 tedarikine günlerden dakikalara indirir ve yöneticiler için 2. Gün işlemlerini önemli ölçüde basitleştirir.

Resim-5

VMware vRealize çözüm paketi , günümüzün dijital çağı için donatılmış bir hibrit bulut yönetim platformu sağlar. Yazılım geliştirme ekipleri çevik olmalı ve geliştirme ekiplerinin ihtiyaçlarını destekleyecek araçlara sahip olmasını sağlamak için BT ekiplerinin yeniliklere ayak uydurması gerekir. vRealize, BT ekiplerinin çevikliği, kontrolü ve verimliliği korurken güvenli ve tutarlı operasyonlarla herhangi bir bulut ortamında uygulamalar oluşturmasını sağlar. Geliştiriciler, kodu daha hızlı ve daha sık yayınlayabilir ve BT yönetişimi sürdürürken özerk olarak çalışabilir. Ek olarak, kendi kendini yöneten operasyonlar, izleme ve otomasyon yetenekleri, BT’nin operasyonları hem el değmeden hem de sorunsuz bir şekilde yürütmesini sağlar.