VMware Horizon, VMware tarafından geliştirilen bir sanal masaüstü altyapısıdır. Bu teknoloji, organizasyonların sanal masaüstü altyapıları oluşturmasına ve yönetmesine yardımcı olur. VMware Horizon, kullanıcılara merkezi sunucular üzerinden sanal masaüstleri veya uygulamalarına erişim sağlayan bir sanal masaüstü altyapısıdır.

Resim-1

Aria Operations ile beraber hizmet Olarak Masaüstü’nün kapsamlı bir kullanıcıyı ve özellikle VDI Havuzu, RDS Grubu, VDI Masaüstü Oturumu ve daha fazlası gibi Horizon’a özgü unsurlarla uğraşırken, doğal olarak altyapınızın maliyet ve fiyat dinamiklerini çıkarabilirisiniz.

Horizon Nesneleri için Geri Gösterme ve Ters İbraz yapılabilir.
Aria Operations yalnızca maliyet ve fiyat ölçümlerini sunmakla kalmaz, aynı zamanda tüm Horizon nesnelerinin panoramik bir görünümünü de sağlar. İster Geri Gösterim, Ters İbraz veya ROI Analizi olsun, Aria sizi güvence altına almaktadır. Ayrıca, benzersiz gereksinimlerinize göre uyarlanmış gösterge tabloları oluşturabilirsiniz.

BT maliyetlerinin çeşitli iş birimlerine veya kullanıcılara, VDI Havuzlarına, RDS Çiftliklerine ve Horizon’un diğer temel yapılarına sistematik olarak tahsis edildiği yerdir. Böyle bir strateji yalnızca BT kaynak değeri farkındalığını artırmakla kalmaz, aynı zamanda verimli kaynak kullanımını da teşvik eder. Aria Operations ile Maliyet Etkenlerini sorunsuz bir şekilde düzenleyerek maliyet doğruluğunu artırabilirsiniz. Bu, patentli maliyet dashboard’ı kullanarak VM maliyetlerini elde etmenize yardımcı olur. Bu VM maliyetleri daha sonra kullanıcı başına maliyet veya VDI havuzu vb. gibi Horizon nesne maliyetlerinizi elde etmek için toplanır.

Resim-2

Büyük işletmeleri yöneten veya hizmet sunanlar için Ters İbraz temel taşıdır. Bu, kullanıma dayalı faturalandırma sürecidir ve Aria Operations ile VM fiyatları hassas bir şekilde belirlenerek her Kullanıcı veya VDI Havuzu, RDS grubu vb. için optimum geri ödeme sağlanır.

Resim-3

Aria kontrol paneli, katlanılan maliyetler ile belirlenen fiyatlar arasındaki karmaşık ilişkiyi anlatan hikaye anlatıcınızdır. Belirlediğiniz fiyatların yalnızca maliyetleri karşılamasını değil aynı zamanda değer de getirmesini sağlayan bir araçtır. ROI Analizi, altyapınızı uygulama ekiplerine veya kullanıcılara bir hizmet olarak sağlıyorsanız size sürekli bir Kar veya Zarar gönderimi sağlar.

Resim-4