2023 yılında, onlarca yıllık niş büyüme ve gelişmenin ardından, Üretken Yapay Zeka ve Yapay Zeka/Makine Öğrenimi’nin benimsenmesi ana akım statüye ulaştı.

Yapay zeka muazzam üretkenlik kazanımları sağladıkça ve yeni deneyimler sağladıkça, satış, pazarlama, yazılım geliştirme, müşteri operasyonları ve belge işleme dahil olmak üzere tipik bir işletmedeki birçok temel işlev dönüşecek.

Bugün, iki önemli iş ortağıyla birlikte VMware Private AI ekosisteminin daha da genişletileceğini duyurmanın heyecanını yaşıyoruz.

Intel’li VMware Private AI, tüm kuruluşlar için yapay zekanın kilidini açıyor

VMware ve Intel, en geniş güvenilir kurumsal çözümler portföyüyle yeni nesil, veri merkezinden buluta yetenekleri etkinleştirmek, işletmelerin daha hızlı hareket etmesini, daha fazla yenilik yapmasını ve verimli çalışmasını sağlamak için 20 yılı aşkın bir süredir ortaklık yapıyor.

Resim-1

Intel’in VMware Cloud Foundation’da doğrulanan yapay zeka yazılım paketinden yararlanarak yapay zeka modellerine her yerde ulaşabilecek.

VMware ve Intel, kuruluşların VMware Cloud Foundation üzerinde çalışan özel ve güvenli yapay zeka modelleri oluşturmasına ve dağıtmasına yardımcı olacak ve Intel’in yapay zeka yazılım paketini, yerleşik hızlandırıcılara sahip 4. Nesil Intel® Xeon® Ölçeklenebilir İşlemcileri ve Intel® Max Serisi GPU’ları kullanarak yapay zeka performansını artıracak. .

Yapay zeka modelleri için gizliliği ve güvenliği etkinleştirebilirsiniz: VMware Private AI’nin yapay zeka hizmetlerine yönelik mimari yaklaşımı, kurumsal verilerin gizliliğini ve kontrolünü ve entegre güvenlik ve yönetimi mümkün kılar. Bu ortaklık, kuruluşların VCF ve bileşenlerinde entegre güvenlik özelliklerine sahip özel ve güvenli yapay zeka modelleri oluşturmasına ve dağıtmasına yardımcı olacaktır.
Yapay Zeka Performansını Artırın – VCF ve Intel işlemcilerde, donanım hızlandırıcılarda ve optimize edilmiş yazılımlarda yerleşik olarak bulunan tümleşik yetenekleri kullanarak mükemmel AI ve LLM model performansı elde edin. Örneğin, VCF’nin temel bileşenlerinden biri olan vSphere, hostlar farklı uygulamalar için kaynak kümeleri halinde gruplandırarak ve VM’lerin doğru miktarda bilgi işlem kaynağına erişmesini sağlayarak kaynak darboğazlarını önleyerek AI iş yükü yönetimini iyileştiren Dağıtılmış Kaynak Zamanlayıcısı’nı içerir. ve kaynak kullanımının optimize edilmesi sağlanabilir.
Yapay Zekayı Her Yere Getirin – VMware ve Intel, işletmelere halihazırda dağıtılmış cluster’larda tamamen doğrulanmış bir yapay zeka yığını sağlıyor. Bu yığın, kuruluşların şirket içi ortamınızda Intel işlemcileri, donanım hızlandırıcılarını, Intel’in yapay zeka yazılım paketini ve VCF’sini kullanarak veri hazırlama, makine öğrenimi, ince ayar ve çıkarıp optimizasyonu yapmasına olanak tanımaktadır.

Mimari

Resim-2

VMware Private AI with Intel, hem Gen AI hem de klasik AI/ML kullanım senaryolarını mümkün kılar. VMware Cloud Foundation’ın ve Intel’in yapay zeka yazılım paketinin, işlemcilerinin ve donanım hızlandırıcılarının gücünden yararlanır.

VMware Private AI ve Intel ile yapılan işbirliği, klasik AI/ML ve büyük dil modellerini, ince ayarları ve özel kurumsal ortamlarında dağıtımı (çıkarımı) güvenli bir şekilde etkinleştirerek işletmeler için çeşitli kullanım senaryolarına olanak tanır. Burada en iyi kullanım durumlarının bir açıklaması bulunmaktadır.

Code Generation : İşletmeler, modellerini IP veya verilerini kaybetme riski olmadan kullanabilir ve kod üretimini etkinleştirerek geliştirici hızını hızlandırabilir.

Contact centers resolution experience : Kuruluşlar, özel destek verileri de dahil olmak üzere dahili belgelere ve bilgi tabanı makalelerine göre modellerde ince ayar yapabilir ve bunun karşılığında, destek/hizmet olaylarında insan etkileşimlerinde anlamlı azalmalarla daha verimli müşteri hizmetleri ve desteği gerçekleştirebilir.

Classical Machine Learning : Klasik makine öğrenimi modelleri; finansal hizmetler, sağlık ve yaşam bilimleri, perakende, araştırma ve üretim endüstrilerindeki çeşitli gerçek dünya uygulamaları için kullanılır. Popüler makine öğrenimi kullanım örnekleri arasında özelleştirilmiş pazarlama, üretimde görsel kalite kontrolü, kişiselleştirilmiş ilaç ve perakende talep tahminleri yer alır.

Recommendation Engines : İşletmeler tüketicilere ek ürünler önererek veya önererek deneyimleri geliştirebilirler. Bunlar geçmiş satın almalar, arama geçmişi, demografik bilgiler ve diğer faktörler dahil olmak üzere çeşitli kriterlere dayanabilir.

Kaynak adresten alınmıştır. Teşekkür ederiz.