Dell OpenManage Enterprise  (OME)’in getirdiği yenilikler ile müşterilerimiz tek bir konsoldan, modüler ürünlerin yanı sıra tüm sunucu portföyünü rahatlıkla yönetebilir. Tüm portföy üstünde gelişmiş profil bazlı yönetim yapabilirler. Unified Restfull API seçeneği ile tüm kısımların bilgi işlem, depolama ve ağlarını kolaylıkla yönetebilir ve OME’nin gelişmiş özellikleri ile VSphere, MS System Center gibi sistem yönetim araçlarına farklı ara yüzlerden giriş yapmadan OME içinden yönetim sağlanabilir.

Resim-1

Avantajları,

Sunucunuzlarınızda bulunan bütün donanımları izlemekte ve belirli raporlar ve uyarılar vermektedir,
Dell donanımlarının firmware updatelerini yapabilir,
Depolama donanımları üzerinden diskleri izleyebilirsiniz,
Isı, fan hızları, güç kaynağındaki durum izlemelerini yapabilir ve raporlayabilirsiniz.

VMware vCenter (OMIVV) için Dell EMC OpenManage Entegrasyonu, hem fiziksel hem de sanal host’lar olmak üzere tüm sunucu altyapınızı “tek bir pencereden” yönetmek için VMware vCenter’ı kullanmanıza izin vererek ESXi host ortamınızdaki yönetim süreçlerini kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. ”

Dell EMC OMIVV’nin Avantajları

VMware sanallaştırma platformu , büyük ve karmaşık veri merkezi ortamlarını desteklemek için oluşturulmuştur. Bu desteği sağlamak için VMware, kapsamlı bir yönetim araçları seti geliştirmiştir. Dell’in OMIVV’si, normalde bir sistem operatörü veya yönetici tarafından manuel olarak gerçekleştirilmesi gereken sunucu yönetimi görevleri için işlevsellik sağlamak üzere bu araç setinden yararlanır. Grafik Kullanıcı Arayüzünü (GUI) VMware yöneticilerinin ESXi host’tan yönetme yöntemlerine karşı göstermektedir.

Resim-2

VMware vCenter Özellikleri için Dell EMC OpenManage Entegrasyonu (OMIVV)

Örnek olarak, 3 yıllık destekli bir OMIVV 100 host lisansı yaklaşık 13.000 ABD dolarıdır. Bu, ESXi host için eksiksiz bir sistem yönetim aracı için çok makul bir maliyettir.OMIVV, Dell’in tam lisanslı bir ürünüdür. VMware ortamınızı desteklemek için bu tamamen entegre sistem yönetim aracından tam olarak yararlanmanıza yardımcı olabilir.

OMIVV örneği başına, yönetilen sunucuları kapsamak için bir lisans gerekir.
Yalnızca 1 host SKU’su önerilir.
Toplu bir lisans dosyası oluşturmanın bir yöntemi yoktur; büyük uygulamalar için 100 host ve 1.000+ kullanmalısınız.
Lisanslar, siparişteki son kullanıcı e-posta adresi için Dell Digital Locker kapsamında olacaktır.
Yenilemeler için satış noktasından sonra gerektiğinde 5 host ve daha fazla lisans SKU’su mevcuttur
1.000 veya daha fazla host için, 1.000’den fazla tek bir lisans, esasen tek bir OMIVV örneği için 2.000’e kadar host sağlar.
Teknik destek sözleşmesi, yönetilen bir sunucuda ProSupport sözleşmesi kapsamındadır.