VMware, VMworld ABD’de ilan edilen vRealize Operations 8.0’ı duyurdu. VMworld sırasında piyasaya sürülecek olan bu yeni teknoloji önizleme sürümü, ancak ürünün kendisi 4.çeyrek 2019’u piyasaya sürecektir.

Ürün, VMware VSAN için Workload optimizasyonu için yeni desteğe sahiptir. Aynı zamanda “hızlı senkronize” olma özelliği gelmiştir. VMware Cloud’u AWS’ye eklenmiş olup, böylece SLA’lara sahip olabilmekte, lisans kontrolünü kolayca yönetilebilir ve uyumluluk sağlayabilirsiniz.

Bir önceki sürüm olan 7.5, hem geleneksel hem de modern uygulamalara ev sahipliği yapan çoklu bulut ortamlarınızı yönetmenize yardımcı olan uygulama bilinci izleme ve sorun giderme ile ilgili yeni özellikler getirmişti. İş yükü optimizasyonunu vSAN veri kümelerini destekleyen vSAN kümelerinde çalıştırma kabiliyeti de sunuldu, ancak 8.0’da daha fazla geliştirme yapılacağı açıklandı.

vRA ve vROP entegrasyonu da bu sürümde tamamlandı. Cloud hesabınızı, Cloud bölgelerini, projelerinizi, kullanıcılarınızı oluşturabileceksiniz.

VRealize Operations 8.0’daki Yenilikler Nelerdir?

Amaçlı Odaklı Sürekli Performans Optimizasyonu,

AWS’de vSphere’den vSAN’dan VMware Cloud’a destek,

Yeni vRA ve vROps Entegrasyonu,

vROPS 8, kümeler arası iş yükü dengeleme ve yetkilendirme ile AWS’de VMware Cloud için performans optimizasyonu yapabilecektir.

İş ve işletme gereksinimlerinizi AWS’de VMware Cloud için tanımladıktan sonra, iş yükü optimizasyonunu manuel ile gerçekleştirebilir, daha sonraki bir tarih / saat için optimizasyonu planlayabilir veya vRealize Operations altyapınızı optimize eden Tam otomatik bir işlem kullanabilirsiniz .

VROP’un 8.0 kapasite planlama son geliştirmesinde iş yükü planlama hiper-yakınsak geliştirmeleri, Datacenter karşılaştırması , Cloud ve Altyapı planlama için yeni bir olasılık bulunmaktadır.