Merhaba değerli arkadaşlar , bu makalede VSAN’ı , nelerin yeni olduğunu neden kurumlarımızda kullanmamız gerektiğini anlatacağım.

VMware vSAN’ın yeni 6. nesil versiyonu  sürüm ile bir HCI (hiper-bütünleşik altyapı) lideri olarak konumumuzu daha da güçlendiriyor ve müşterilerimizin altyapılarını daha hızlı ve kesintisiz bir şekilde modernize etmelerine yardımcı oluyor.

Neler yeni?

VMware vSAN oldukça hızlı bir şekilde yenileniyor.  Bu özellikler, müşterilerimizin her türlü iş yükü ve uygulamasında hızlı bir şekilde benimseniyor.

Bu yeni sürümde, yer alan gelişmiş kurumsal özellikler müşterilerin üç önemli ihtiyacını karşılıyor: güvenlik, maliyetlerde tasarruf ve performans.

Neden vSAN 6.6?

vSAN 6.6 daha ucuz, daha hızlı ve daha güvenli HCI çözümü olarak müşterilere üç önemli avantaj sunuyor:

Gelişmiş güvenlik – esnek, düşük maliyetli yerel hiper-bütünleşik altyapı güvenliği. Basit yönetime sahip herhangi bir vSAN cihazı üzerinde kullanılabilen vSAN şifreleme sayesinde müşteriler, donanımdan bağımsız bir şekilde verilerini şifreleyebiliyor.

Daha düşük toplam sahip olma maliyeti – vSAN 6.6, toplam sahip olma maliyetini %50’ye kadar düşürerek BT bütçeleri üzerindeki baskıyı düşürüyor. Ayrıca akıllı kurulum kontrolleri, tek tıklamayla donanım yaşam döngüsü yönetimi ve bulut tabanlı gelişmiş analizler gibi yeni özellikler sayesinde yönetim görevleri %80’e kadar azalıyor.

İş sürekliliği – Yeni gelişmiş uzatılmış kümeler, hem sahada hem de lokalde iş sürekliliğini garanti altına alıyor. Eğer bir sunucuda kesinti yaşanırsa ikincisi kesintisiz bir şekilde çalışmaya devam edebiliyor. Böylece sürücü veya arızalarına karşı ikinci bir güvenlik katmanı sağlanıyor.

%50’ye kadar daha fazla all-flash performansı – vSAN 6.6’nın artırılmış performansı sayesinde daha fazla iş yükü için yeni nesil donanımlar kullanabilen müşteriler yarına hazırlıklı.