Merhaba değerli arkadaşlar , bu makalede yeni versiyonu çıkan vmware workstation 2018 hakkında kısa bir bilgilendirme yapacağım.

Birkaç gün önce, VMware, yeni VMware Workstation 2018 Teknoloji Önizleme’yi piyasaya sürdü ; bu, yeni VMware Workstation Pro 2018 sürümü için yeni özellikleri ve geliştirmeleri test etmenizi sağlıyor. Bu teknik önizleme, onu kullanırken  bir kısıtlamaya ihtiyaç duymaz, ancak trial (deneme) bir sürümdür. Ürünü denedikten sonra lisans satın alabilirsiniz.

VMware Workstation 2018 Tech Preview’taki yenilikler neler?

DirectX 10.1 – Windows ve Linux ana bilgisayarları için kullanılabilir. DX10.1, 10.0’dan fazla ince farklılıklar sunar.

Windows 10 Yüksek DPI desteği – hem Ana Bilgisayardan hem de Konuk perspektifinden Yüksek DPI yapılandırmaları için geliştirilmiş destek sunuyor.

Ana bilgisayar düzeyinde yüksek DPI desteği – İş İstasyonu Kullanıcı Arabirimi, ana bilgisayar düzeyini DPI otomatik olarak algılayacak ve bu DPI ile uyumlu olacak şekilde düzeni otomatik olarak ayarlayacaktır. Örneğin, ana ekranınızın orijinal DPI ölçeklemesi% 100 ise ve bunu% 200 olarak değiştirirseniz, İş İstasyonu UI otomatik olarak düzenini güncelleyecektir.

Bu, her monitör için farklı DPI ayarlarına sahip olduğunuzda, farklı bir DPI monitörü olan bir monitörden başka bir monitöre başka bir monitöre geçtiğinizde, UI otomatik olarak çekilecek olan monitörün DPI’sına uyarlanacaktır.
Konuk DPI bir ana bilgisayarla senkronize edilir.

Bir sanal makineye USB Otomatik Bağlanma – USB aygıt erişimini yönetmek için uzun süren bir özellik sağlar. Kullanıcılar bir USB aygıtını taktıklarında (örneğin bir USB depolama aygıtı), bu USB aygıtı, aygıtı elle eklemeden, açık bir sanal makineye otomatik olarak bağlanabilir. Bu şu anda sadece Windows ana bilgisayarları için kullanılabilir.

Linux Host Wayland Desteği – İş İstasyonu artık yeni Wayland masaüstü mimarisini kullanarak Linux ana bilgisayarlarında çalışabilir.

Aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

https://my.vmware.com/web/vmware/login