Güzel,hareketli bir yılın ardından VMworld Europe Blogger olarak katılmaktan mutluluk duyuyorum.
Bence VMworld, VMware’in sürekli değişen BT ortamlarında, taze ve rekabetçi kalmak için tüm doğru hareketleri yaptıklarını ve sürdürebilirliğinin kanıtının olduğunu düşünüyorum.VMworld bu yıl özellikle üstende durduğu otomasyon stratejini ve cloud teknolojisini ortaya koyduğu ve daha fazla üzeerine odaklandığı söylenebilir.
Her zamanki gibi çok hızlı geçti ama en zevkli VMworld’den biri idi. vExpert olarak katıldığım etkinler, yarışmalar ve bir çok firma ürünlerinin yenilikleri ve özellikleri hakkında bilgi aldım.

VMworld Europe’te bir kaç önce VMworld US duyurulan konular, burda duyurulup anlatıldı. Bunlarda bir kaç tanesini kısaca bahsedeceğim.

VMware Kubernet stratejisine odakladı. İlk günün ardından Proje Tanzu’nun açılış konuşmasında Proje Tanzu’nun kendisi aslında bir ürün değil, temelde VMware’in Build, Run tipik konteynırlara kategorize edilmiş yeni bir marka ismi olduğunu açıkladı.

Tanzu’nun Yapısı VMware PKS, Pivotal, Bitnami ve Heptio’dan oluşmaktadır. Bu, VMware’e, portföylerine daha fazla entegre olabilecekleri Kubernetes uygulama ve hizmetlerinin büyük bir kurulum tabanını sağlayacaktır.

VMware ayrıca vRealize Suite’in (8.0) ve vRealize Operations Manager yeni sürümlerini uygulamaya aldıklarını ve yayınlandığını bildirdiler.

Basın bültenlerinin bazılarını aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz.

VMware and Microsoft Continue to Partner to Deliver Greater Impact to Customers Across Client, Cloud and Data Initiatives

VMware Advances VMware Tanzu Portfolio to Accelerate Adoption of Kubernetes in the Enterprise

VMware Expands Reach of VMware Cloud on AWS for Cloud Providers and MSPs with VMware Cloud Director Service

VMware Unveils Advanced Technology Offerings, Spotlights Customers and Reinforces Commitment to Tech for Good at VMworld 2019 Europe

VMware Helps Customers to Achieve Digital Transformation Efforts with the vRealize Suite Hybrid Cloud Management Platform