VRealize Log Insight 8.2 sürümünü daha da geliştirmek için önceki 8.x güncellemelerinin üzerine bu  yeni versiyon yayınlanmıştır . Bu sürümde syslog yönlendirme,TLS / SSL ,Transport, Sınırsız log gibi yeni ve güncellenmiş içerik paketleri VMware tarafından bizlere sunulmuştur.

Variable Retention , günlük mesajları ve günlük verileri için farklı saklama süreleri belirlemenize olanak tanımaktadır . Aslında Retention Period 8.1 sürümün bir parçası olarak tanıtılmıştı.  8.2 sürümünde ise her bölümün storage ve eski günlük log zamanlarını’da görebilirsiniz.

Resim 1

Vertical Scale, 64GB’a kadar RAM ve 32 CPU’yu destekleyen XL node size tanıtıldı. Bu özellik bir performans artışı sağlamaktadır.

SSL ile Syslog Yönlendirme, Ingestion API kullanarak şifrelemek için günlük yönlendirme mümkün olmuştur ayrıca SSL kullanmak için syslog yönlendirme TCP üzerinden yapabilirsiniz.

Resim 2

Unlimited Log Export Management, Dışa export işlemlerinin tamamlanması için e-posta bildirimlerini etkinleştirebilir veya bir dışa aktarma görevinin ilerlemesini izleyebilirsiniz. Bir görev sıraya alınmışsa, görevin sıradaki konumunu görebilirsiniz.

Resim 3

Configure Email Alert, Durumu kontrol etmek yerine, logların dışa export işleminiz tamamlandığında sizi bilgilendirecek bir e-posta uyarısı yapılandırabilirsiniz.

Resim 4

Resim 7

Monitor Status, Dışa aktarma işleminde görevlerinin ilerlemesini kontrol edebilirsiniz.

Resim 8

Check the Query Used for Exports, dışa export edilip, edilmediğini buradan görebilirsiniz.

Resim 9

Cancel Export, bizlere vazgeçme hakkı bulundurmakta, dışa export işlemine başladığımız anda, isediğimiz zaman durdurabilir ve kapatabiliriz.

Resim 10

IPV6, desteğine bu sürüm ile beraber kazanmıştır.

DoD / STIG Özellikleri, Kullanıcı oturum açma işleminin bir parçası olarak zorunlu Savunma Bakanlığı bildirimini ve onay başlığını görüntülemek için bir Savunma Bakanlığı (DoD) onay sözleşmesini etkinleştirebilirsiniz. Yönetim> Yapılandırma> Genel’e gidip burada DoD Onay Sözleşmesini Etkinleştirebilirsiniz.

Resim 11

Onay sözleşmesi etkinleştirildikten sonra, kullanıcıların oturum açmak için DoD Onayını kabul etmesi gerekir.

Resim 12

Politika etkinleştirilirse, bir şifre aşağıdaki  politikalara uymalıdır;

– Bir şifre en az 15 karakter içermelidir.

– Bir kullanıcı şifresini yalnızca 24 saatte bir değiştirebilir.

– Bir kullanıcı şifresini değiştirdiğinde, son beş şifreyi kullanamaz.

– Bir kullanıcı şifresini değiştirdiğinde, yeni şifrenin en az sekiz karakteri eski şifreden farklı olmalıdır.

– 35 gün boyunca oturum açmazsanız veya 60 gün boyunca şifre değiştirilmezse bir kullanıcı hesabı kilitlenir.

-Yerel hesap parola ilkesi ise değil etkin aşağıdaki kurallar geçerlidir.

-Parolalar boşluk dahil yalnızca görünür ASCII karakterleri içermeli, en az 8 karakter uzunluğunda olmalı ve bir büyük harf, bir küçük harf, bir sayı ve bir özel karakter içermelidir.

İçerik Paketi Araması, Ürün kullanıcı arayüzünden çıkmadan içerik paketlerini arayabilmektedir.

Resim 13