vROPS ile vCenter’da veya tüm ortamnızda ne kadar kapasite kullanıldığına dair dashboard oluşturabilir ve tüm bilgileri dışarıya aktarabilirsiniz.

Dashboard sayfamızda, ortamınızın (vCenter, Hosts, Clustes, VM’ler, vb.) eksiksiz envanteri, toplamda ne kadar kapasiteye sahip olduğunuzu, gerçekte ne kadar kullandığınızı ve ne kadar yapılandırıldığını göstermektedir.


Aşağıda işletim Sistemlerinizin ortamınıza nasıl dağıldığına dair harika bir fikir veren hoş bir güzel grafiktir. Bu örnekte % 45’nin Windows Server 2016 R2 64bit kullandığını görebilirsiniz. İkinci olarak Windows Server 2012 64-bit gelmektedir.

Grafiğinin herhangi bir bölümünü tıklayabilir ve VM’lerin üzerinde çalışan işletim sistemlerini anında görüntüleyebilirsiniz.

 

Environment > Reports Templates > Inventory Report -vCenter tıklayınız.

Run template tıklayıp raporumuzu çalıştırabilirsiniz.

Yaklaşık 5-10 dakika sonra Reports > Generated Reports’da raporumuz gözükecektir. Pdf veya Excel olarak export edebilirsiniz.

PDF olarak bizlere güzel raporlar sunmaktadır. Bu raporda vCenter Inventory’de DataCenter,Host,VM,Datastores sayıların durumunu görebilirsiniz.