Merhaba değerli arkadaşlar, bu makalede VMware’ın ürünü olan vRealize Operations Manager’da Dasboard sayfasını Autoswitch yapmayı anlatacağım. Birden çok dasboard sayfamız olduğunu düşünün ve herbirini ayrı tarayıcılar ve web sayfalar açarak izlediğimizi düşünün bu bizler için yorucu bir iştir. Bunu vRealize Operations Manager Autoswitch özelliği sayesinde bizlere kolaylık sağlanmıştır.

VMware vRealize Operations Manager sayfamıza giriş yapıyoruz.

Aşağıdaki resimde’de görüldüğü üzere , Dashboards tıkladıktan sonra Actions/Manage Dashboards tıklıyoruz.

Karşımıza manage dashboards sayfası açılacaktır. (*) Ayarlar simgesine tıklayıp Reoder/Autoswitch Dashboards tıklayınız.

Buda varsayılan ve bizim kendi özel olarak hazırladığımız dashboards gelecektir. Hangi dashboards aracı geçiş yapmasını istiyor isek Auto Transition On yaptıktan sonra , kaç saniye’de bir dashboards değişmesini istiyor isek second kısmından ayarlıyoruz. To this Dasboards’ta ise gideceği yani geçiş yapacağı dashboard seçiyoruz.

O işlemi yaptıktan sonra aşağıdaki resimde’de görüldüğü üzere , tam tersini yapıyoruz ki , sayfa 2.dashboards gösterdiğinde tekrar bizim oluşturduğumuz 1.dashboards geri dönsün diye seconds kısmından saniyesini ayarlayabilirsiniz.

Save dedikten sonra artık oluşturduğumuz dashboards seçerek tek bir ekran da saniye’yi kaç olarak tanımladık isek , oluşturduğumuz iki sayfa arasında gidip gelecektir.