Windows Admin Center ile deneyiminiz varsa, bunun önemli sunucu yönetimi görevlerini hafife alan bir işlevsellik merkezi olduğunu zaten anlamış olabilirsiniz. Bunu sistem yöneticisi araç kutunuza ekliyorsanız, Windows Admin Center harikasına hoş geldiniz!
Bu kadar çok işlevle, nereye odaklanılacağını bulmak anahtardır. İster Windows Admin Center ile yola çıkıyor, ister tam potansiyelini gerçekleştirmek istiyor olun, Altaro’nun 160+ sayfalık ücretsiz ikinci baskı e-Kitabı ile başlayın.

Microsoft Bulut ve Veri Merkezi Yönetimi MVP Eric Siron tarafından yazılan bu belge, Control Azure Stack HCI, HTTP’ler üzerinden WinRM kullanımı ve Azure Monitor ile entegrasyon gibi en son gelişmeleri kapsar. Yükleme yöntemlerinden ve güvenlikle ilgili hususlardan Windows Admin Center’ı mevcut bir ortama entegre etmeye kadar her konuda kapsamlı bir kılavuzdur. Alternatiflerle karşılaştırmanın yanı sıra kısa bir tarih dersi bile var, bu nedenle Windows Admin Center, neden seçildiği ve onunla nasıl çalışılacağı hakkında sağlam bir genel bakış edinmelisiniz.
Tanıtıldığında tamamen yeni bir sunucu yönetimi deneyimi olan Windows Admin Center, merkezi bir HTML 5 web uygulamasıyla yönetim etkinliklerini modernize etti. Sunucuları, kümeleri, masaüstlerini ve Azure sanal makinelerini kişiselleştirilmiş, kalıcı bir arabirime ekleyin ve rollerini, özelliklerini, yazılımlarını, kayıt defterini, PKI sertifikalarını ve daha fazlasını yönetin. Microsoft’un Windows Admin Center’a yaptığı en son yatırım ve yeni işlevler sayesinde artık çalışmak için daha da fazla sunucu yönetimi gücü var.
Sunucu yönetimi görevlerinizi basitleştirmeyi ve optimize etmeyi öğrenin. Hemen buradan indirebilirsiniz.