Merhaba değerli arkadaşlar ,  VMware Workstation ekibi, Windows ve Linux PC’ler için i masaüstü hipervizörleri olan VMware Workstation 15 Pro ve VMware Workstation 15 Player’ın genel kullanılabilirliğini duyurdu.

Geliştiricilere ve BT’ye yönelik özelliklerin yanı sıra birçok genel iyileştirme sayesinde, 4K ve HiDPI desteği, yeni bir REST API, DirectX 10.1 ve Linux VM’ye One-Click SSH ile kullanıcı arayüzünü modernleştirmeyi içermektedir.

Yeni özellikler’den bazıları,

Yepyeni REST API’sı

En heyecan verici yeni bir REST API’sinin eklenmesidir. Bu API, geçen yıl Fusion 10’da aynı İş İstasyonu platformuna getirildi. REST API’sı, kullanıcıların VM görevlerini daha geniş bir iş akışının parçası olarak otomatikleştirmelerini sağlar.

Streç modu

Çözünürlüğünü ayarlamadan daha yüksek DPI’lı ekranlara sığdırmak için artık ‘Gergin’ olabilir: konsol pencereleri daha büyük ve okunabilir hale getirilebilir ve daha eski çözünürlükler daha düşük çözünürlükte olması gerektiği gibi görünür.

Linux VM’ye Tek Tıklama-SSH

Windows 10, 1803 veya daha yeni bir sürümü kullanıyorsanız, Linux VM’ye hızlı bir şekilde güvenli bir kabuk açmak için yeni ‘One-Click-SSH’ özelliğine de erişebileceksiniz.

Gelişmiş 3D Donanım Hızlandırılmış Grafik Motoru: DirectX 10.1

Yeni Direct3D 10.1 yetenekleri, DirectX 10.1’in daha önce yapamayacağı yerde çalışmasını gerektiren oyunlar ve uygulamalar sağlıyor. D3D 10.1, D3D 10’un ötesinde önemli bir adımdı çünkü Ant-Aliasing, Geometry ve Compute shader’ları ekliyor ve aksi takdirde çalışmayan birçok DX11 oyunu ve uygulaması için bir geri dönüş görevi görüyor.

vSphere 6.7 Support + Hosts ve Clusters Görüntüle

Workstation 15, vCenter Server Appliance 6.7’yi vCSA dağıtım sihirbazıyla birlikte ESXi 6.7 sanal ana bilgisayarları da destekler.