VMware App Volumes, bir uygulama sanallaştırma çözümüdür. Uygulama sanallaştırma, uygulamaların ve verilerin fiziksel cihazlardan bağımsız olarak sanal ortamlarda çalışmasını sağlayan bir teknolojidir.

VMware App Volumes, uygulamaları sanal diskler (AppStacks) üzerinde paketleme ve yönetme yeteneği sunar. Bu, uygulamaların sanal ortamlara hızlı bir şekilde entegre edilmesini ve yönetilmesini sağlar. Ayrıca, uygulama sanallaştırma çözümleri genellikle kullanıcı deneyimini artırmak, uygulama dağıtımını kolaylaştırmak ve sistem yönetimini basitleştirmek amacıyla kullanılır.

VMware , sanal diskler aracılığıyla masaüstlerine uygulamalar sunan sistemlerinin yeni ana sürümü olan App Volumes 4.0’ı piyasaya sürdü. Uygulamalar, bir sanal makineye standart bir VMDK dosyası eklenerek teslim edilir ve Uygulama Birimleri Yöneticileri tarafından merkezi olarak yönetilir. Bu çözüm, yöneticilere, yönetim yükünü azaltmak için az sayıda altın görüntüye güvenirken, masaüstü popülasyonlarıyla ilgili büyük bir ayrıntı düzeyi sağlar.

Uygulamalara dayalı uygulamalar

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Resim-1

Şirket departmanları bazında uygulamalar

,

Resim-2