VMware Aria Operations for Logs Explorer, log verilerinizi aramanızı, analiz etmenizi ve görselleştirmenizi sağlayan güçlü bir araçtır. Log Explorer ile altyapınız ve uygulamalarınız hakkında derinlemesine işlevsel görünürlük elde edebilir ve sorunları hızlı ve verimli bir şekilde çözebilirsiniz.

Log Explorer ile yapabileceklerinizden bazıları şunlardır:

Logları ara: Zaman damgaları, log seviyeleri ve log mesajları dahil olmak üzere çeşitli arama kriterlerini kullanarak ihtiyacınız olan logları bulabilirsiniz.
Logları filtrele: Logları kaynağa, ana bilgisayara, uygulamaya ve diğer kriterlere göre filtreleyebilirsiniz.
Logları analiz edin: Grafikler, grafikler ve pivot tablolar dahil olmak üzere çeşitli araçları kullanarak loglarınızı analiz edebilirsiniz.
Logları görselleştirin: Görselleştirmeleri kullanarak log verilerinizdeki kalıpları ve eğilimleri görebilirsiniz.
Gösterge tabloları oluşturun: Log verilerinizi izlemek ve sorun ortaya çıktığında uyarılar almak için gösterge tabloları oluşturabilirsiniz.

Aria Operations for logs sayfasına girdiğimizde sol pencereden explore logs bölümüne tıklayıp burada arama yapmak istediğimiz anahtar kelimeleri girdiğimizde bizlere (örn. error) direk vsphere düşen hataları detaylı bir şekilde gösterecektir, sol taraftadan custom’dan dilerseniz haftalık veya aylık olarak da seçebilirsiniz.

Resim-1