NAKIVO Backup & Replication, kalıcı ve aboneliğe dayalı türleri ve beş sürümü içeren esnek bir lisanslama modeli sağlamaktadır.

Yeni bir lisans sipariş etmek ve yüklemek basittir: NAKIVO Backup & Replication’ı indirin, bir lisans satın almak için
satış ekibile iletişime geçin ve lisansı NAKIVO Backup & Replication web arayüzüne yükleyin. Geçerli bir lisansa ve desteğe sahip olmak, en yeni özellikleri ve destek hizmetlerini kullanmanıza olanak tanımaktadır.

Resim-1

NAKIVO Backup & Replication’ın 5 sürümü vardır:

Pro Essentials
– Küçük BT ortamları için temel özellik seti (socket başına 6 soket veya 50 iş yüküyle sınırlıdır)
Her boyuttaki BT ortamı için profesyonel
temel özellik seti (soket veya iş yükü sayısında sınırlama yoktur)
Enterprise Essentials
– Küçük BT ortamları için genişletilmiş özellik seti (socket başına 6 soket veya 50 iş yüküyle sınırlıdır)
Kurumsal
– Her boyuttaki BT ortamı için genişletilmiş özellik seti (soket veya iş yükü sayısında sınırlama yoktur)
Enterprise Plus
– Her ortam için eksiksiz özellik seti – soket veya iş yükü sayısında sınırlama yoktur (RMAN aracılığıyla Oracle Database yedeklemesini içerir).

Ayrıca aşağıdaki sürümler için 2 adet ücretsiz lisans mevcuttur:

Ücretsiz Deneme
– ürün yükleyicisine ve sanal cihaza gömülüdür ve 15 gün boyunca tüm özellikleri sağlar. 15 günlük süre dolduktan sonra ürünü kullanabilmek için lisans yüklemeniz gerekmektedir.
Ücretsiz Sürüm
– Pro Essentials sürümünün bir özellik seti (10 iş yükü ve 5 Microsoft 365 kullanıcısıyla sınırlıdır) ile sınırlı iş yüklerini 1 yıl boyunca yedeklemenize olanak tanır.

Kalıcı lisanslar, korunacak sanal makineleri (VM’ler), fiziksel makineleri, NAS’ı (Ağa Bağlı Depolama) ve Oracle veritabanlarını kapsayabilir. Bu lisansların şartları aşağıdaki gibidir:

Sanal makineler (VM’ler)
. VMware vSphere, Microsoft Hyper-V ve Nutanix AHV sanal makineleri için lisans, CPU soketi başına hesaplanır. Bu, yedekleme veya replication için belirlenmiş VM’leri içeren host ve her CPU yuvasının lisanslı bir birim olduğu anlamına gelir. Lisanslı bir birim, üç platformdan herhangi birinde kullanılabilir ve gerektiğinde yeniden atanabilir. VM’lerin bir cluster’da bulunması durumunda , yalnızca VM’lerin gerçekte bulunduğu host yuvaları sayılır.
Fiziksel makineler
. Fiziksel makinelere ilişkin lisans, sunucu başına hesaplanır. 5 sunucudan oluşan paketler için bir lisans satın alınabilir. 1 sunucu lisansının 1 fiziksel iş istasyonunu korumak için kullanılamayacağını veya bunun tersinin mümkün olmadığını unutmayın.
NAS yedeklemesi
. NAS / dosya paylaşımı yedeklemesi için lisanslama terabayt başına hesaplanır. Yedeklenecek her 1 TB’lık kaynak veri lisanslı bir birimdir.
Oracle Veritabanı
. Yalnızca Enterprise Plus sürümünde mevcut olan RMAN aracılığıyla Oracle Database yedekleme, veritabanı başına lisanslanır.
Tüm kalıcı lisanslar 1 yıllık Standart Destekle birlikte gelir; yani teknik destek yalnızca mesai saatleri içinde sağlanır. İlave yıllık standart destek veya 7/24 Desteğe yükseltme önceden satın alınabilir.

Kalıcı lisanslama türünün avantajları şunlardır:

Her ay ödeme yapmadan bir kez lisans alıp ürünü uzun süre kullanabilirsiniz.
Bir sanallaştırma sunucusunun fiziksel işlemcisi başına çok sayıda sanal makine olması durumunda, kalıcı lisans avantaj sağlar.

Resim-2

Detaylı bilgi için buradan iletişime geçebilirsiniz.

https://www.nakivo.com/nakivo-backup-and-replication-licensing-renewal-guide/