HPE PartSurfer, HPE ürün sahiplerinin ve HPE ürün onarım teknisyenlerinin, öncelikle HPE ürünlerine servis ve onarım amacıyla parça numaralarını ve diğer parça bilgilerini belirlemelerine yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

PartSurfer, ihtiyacınız olan bilgilere ulaşmak için çeşitli seçeneklerle iki temel türde parça arama görevine yardımcı olur:

Bir HPE parçası için, öncelikle parçanın fiziksel açıklamasına veya ürününüzdeki işlevine dayalı olarak bir parça numarası ve diğer parça bilgilerini bulmanız veya doğrulamanız gerekebilir. Parça önünüzde olabilir, parçanın tarifini başka birinden almış olabilir veya onarım deneyiminizden hangi parçaya ihtiyacınız olduğunu biliyor olabilirsiniz. Hangi nedenle olursa olsun, HPE parça numarasını ve bununla ilgili bilgileri bulmanız ve muhtemelen parçayı sipariş etmeniz gerekir.

Resim-1
İhtiyacınız olan HPE parçasının parça numarasını biliyor olabilirsiniz ve sadece parça bilgilerine bakmanız ve/veya parçayı sipariş etmeniz yeterlidir. PartSurfer’ın bu özelliği, belirli bir parçayı kullanan tüm HPE ürünlerinin bir listesini de sağlar.

Buradan direk tıklayıp sayfa giriş yapabilirsiniz.

Giriş yaptıktan sonra Quick Search bölümüne sunucunun seri nuamrasını yazmanız yeterli olacaktır.

 

Resim-2

Advenced bölümünde sunucun içindeki tüm donanım parçalarını görebilirsiniz.

Resim-3

General(Product Family) bölümünde server içinde bulunan donanımların “Part Desciption” bölümünde detaylı açıklamasını bulabilirsiniz.

 

Resim-4

Adapter bölümünden ise, sunucu içindeki donanım parçalarını fotoğraflı durumunu görebilirsiniz.