Microsoft Azure v4 için Veeam Backup , müşterilerin Microsoft Azure ortamlarını daha fazla korumasına, güvenliği geliştirmesine ve kullanılabilirliği kolaylaştırmasına yardımcı olmak için eklenen bir dizi önemli yetenek sunar.

Azure Dosyaları yedekleme
Azure Dosyaları, yapılandırmak ve yönetmek için gizli IaaS VM’leri veya NAS olmadan SMB ve NFS protokolleri kullanılarak kolayca erişilen, bulutta yönetilen dosya paylaşımlarını kullanmanın basit bir yoludur. Bu hizmetin kolaylığı ve basitliği sayesinde Azure Dosyalarının benimsenmesi hızla büyümeye devam ediyor.

Şirket içindeki dosya paylaşımlarınızda (ve diğer tüm bulut verilerinde) olduğu gibi, Azure Dosyalarının da korumaya ihtiyacı vardır ve Microsoft Azure için Veeam Backup’ın 4. sürümü bunu sağlar!

Azure Dosyalarını Veeam ile korumak, ilke tabanlı otomasyon sayesinde Azure VM’leri ve Azure SQL için olduğu kadar kolaydır. Aşağıdakileri yapmak için ilke oluşturma sihirbazında gezinmeniz yeterlidir:

İlke adını ve açıklamasını belirtin
İlkeye dahil edilecek bölgeleri ve Azure Dosyalarını seçin
Günlük, haftalık ve aylık planlamayı tanımlayın
Tahmini aylık maliyetlerinizi görüntüleyin

Resim-1

Yine de, kurtarma yönüne bakmaya başladığımızda sihir gerçekten ortaya çıkıyor. Veeam’in Azure Dosyaları yedeklemesi, korunurken paylaşımda depolanan tüm verileri dizine ekler. Bu, web tabanlı bir portal aracılığıyla dosya ve klasörleri kolayca arayıp bulabilmeniz ve ardından bunları aynı konuma veya yeni bir konuma hızlı, ayrıntılı bir şekilde kurtarma işlemini gerçekleştirebileceğiniz anlamına gelir.

Microsoft Azure için Veeam Backup ayrıca tamamen yeni bir panoya sahiptir. Bu gösterge panosu, yedekleme ortamının yönetimini daha da geliştirmek için bir bakışta bilgi sağlar.

Yeni pano ile oluşturulan anlık görüntü sayısı, ne kadar depolama alanı kullanıldığı ve kaç tane korumalı iş yükü olduğu ve daha fazlası hakkında ayrıntılı bilgiler dahil olmak üzere ortamın nasıl çalıştığına dair hepsi bir arada bir görünüm elde edersiniz. Bu, neyin korunduğunu ve herhangi bir hata olması durumunda nelerin olabileceğini anlamak için harika bir fikirdir.

En sevdiğim yeni ekleme, kolayca yeni darboğazlara genel bakıştır, çünkü size ortamınızın nasıl performans gösterdiğine dair fikir verir, böylece daha yüksek başarı oranları ile yedekleme pencerelerini azaltmak için kurulum ve ilke yapılandırmasını optimize edebilirsiniz.

Resim-2

Hemen ücretsiz olarak indirebilirsiniz.