Servis sağlayıcıların ve sistem yöneticilerinin çeşitli faydalar sağlayabileceği Nakivo Backup ve Replication birçok yeni özelliğide tanıttı. Nakivo Backup ve Replication, SharePoint Online dahil olmak üzere Microsoft 365 verileri için tam koruma sağlar ve Amazon S3’te storage yedeklemeler için fidye yazılımı koruması eklemektedir.

NAKIVO Backup & Replication , SharePoint Online sitelerinin on-premises, şirket içi backupları oluşturmanıza olanak tanımaktadır. Veriler silinirse, belge kitaplıklarını ve listelerini orijinal veya özel bir konuma anında kurtarabilir ve uyumluluk ve e-keşif amacıyla Microsoft 365 yedeklemelerinde ihtiyaç duyduğunuz öğeleri kolayca Nakivo sayesinde alabilirsiniz.

SharePoint Onine’in yedeklenmesine izin vermek için, bunu Microsoft Azure’da yapılandırmanız ve doğru izinleri vermeniz gerekmektedir. Tarayıcınızdan https://portal.azure.com adresini yazıp ve erişmek için kimlik bilgilerini giriniz.

Resim-1

Oturum açtıktan sonra Azure Active Directory simgesine tıklayın.

Resim-2

Yeni bir uygulama kaydetmek için Uygulama kayıtları’na ve ardından + Yeni kayıt’a tıklayınız.

Resim-3

Yeni uygulamanın Name girin, Supported account types seçin   ve Register öğesine tıklayınız.

Resim 3

Application (client) ID ve Directory (tenant) ID oluşturulacaktır. Nakivo Backup and Replication Office 365 yedeklemesini yapılandırmak için gerekli olacağından bu değerleri not etmelisiniz.

Resim-4

Şimdi,  Certificates & secrets  tıklayınız  ve + New client secret tıklayınız.

Resim-5

Bir Açıklama , Description, the Expires oluşturmak için Ekle’ye tıklayınız.

Resim-6

API izinleri şimdi ve tıklayın + iznini ekleyin . SharePoint Online için aşağıdaki izinleri eklemeniz gerekir.

Dosyalar.OkuYaz.Tümü
Mail.OkuYaz
Kullanıcı.Tümünü Oku.
Posta KutusuAyarları>Posta KutusuAyarları.ReadWrite
Microsoft Graph API alanında Uygulama izinlerini seçtiğinizden emin olun ve ardından seçilen izinleri vermek için Uygulama İzni’ni tıklayın .

Resim-7

SharePoint Online ve Office 365 mailbox için Backup işini yapılandırmak için Microsoft 365 hesabının Envanterde kayıtlı olması gerekir.

Envanter sayfasına gidin, Yeni Ekle’yi ve ardından Microsoft office 365 hesabı’nı tıklayın .

Resim-8

Aşağıdaki hatayı alırsanız , kullanıcı hesabına doğru uygulama izinlerinin verildiğinden emin olun .

Resim-9

Backup başlamadan önce, NAKIVO Backup & Replication’da Microsoft 365 backup verileri için bir Backup Havuzu oluşturmanız gerekir. Bunun için Ayarlar’a tıklayın , storage sekmesini açın, backup storage Ekle’ye ve ardından Backup storage Oluştur’a tıklayın. Microsoft 365 ile ilgili tüm etkinlikleriniz için SaaS backup storage seçmeniz gerekir.

Resim-10

Nakivo backup & Replication test etmek ve uygulamalı olarak kullanmak için 15 günlük ücretsiz deneme sürümünü buradan indirebilirsiniz.