Runecast 6.1, BT ekiplerine güven, netlik ve hız getiriyor.Runecast, sizi ve sistemlerinizi güvende tutmaya kendini adamıştır, bu nedenle müşterilerimizden gelen geri bildirimlere ve BT’nin bizi bir sonraki adımda nereye götüreceğine dair bir vizyona dayalı olarak yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor. En son sürümüm Runecast 6.1, gelişmiş kullanıcı deneyimi için bir UI revizyonu ve aynı şirket departmanları veya bölümlerinde farklı ortamları izlemek için ayrı alanlara duyulan ihtiyacı ele alan Organizasyonlar adlı yeni bir özellik sunmaktadr. Yıllar geçtikçe Runecast,  daha fazla teknoloji, daha fazla satıcı en iyi uygulaması, daha fazla güvenlik profili ve veritabanlarına eklenen daha fazla CVE ile müşteriler için her geçen gün daha da güçlendi.

Runecast, iş gereksinimlerinizle birlikte gelişir,BT ekipleri zamandan ve enerjiden tasarruf etmesini sağlayan tam özellikli bir kurumsal platformdur. Sürekli olarak daha fazla KB makalesi, daha fazla CVE tanımı, daha fazla güvenlik profili ekliyor. Runecast artık ortamlarınızı kontrol edebileceğiniz özel profiller ve 11 farklı güvenlik standardı oluşturma yeteneğine sahiptir.

Bunun yanı sıra Runecast 6.1, çok istenen bir özelliği de getiriyor: Organizasyonlar. Organizasyonlar özelliği, işletmelerin çeşitli şirket departmanlarının/bölümlerinin farklı ortamlarını tek bir Runecast aracıyla izlemek için ayrı alanlara sahip olmalarını sağlar.

Fiziksel olarak ayrı bölgelerde bulunan ve farklı Operasyon ekipleri tarafından kontrol edilen sunucular ve cihazlar artık Runecast arayüzünde farklı Organizasyonlara yerleştirilebilir, bu da daha iyi operasyonel şeffaflık getirirken ekiplerinize zaman kazandırır. Örneğin, Hollanda Operasyonları ekibinizin San Francisco’da bulunan tüm sistemleri ve ortamları görmesi gerekmez ve bunun tersi de geçerlidir.

Bu da bilgi işlem genel giderlerinden tasarruf sağlar. Önceden bu iki ekibin, eklenen ve herkes tarafından görülebilen tüm sistemlerle bir Runecast örneğini paylaşması veya ekstra işlem gücü kullanarak tamamen ayrı örnekler dağıtması gerekiyordu ve bu da yönetilecek daha fazla VM olacağı anlamına geliyordu.

Active Directory ve LDAP ile entegrasyonumuz sayesinde kullanıcılar, rollerinin veya izinlerinin düzeyine göre yalnızca görmeleri gerekenleri görebilecekler.

Resim-1

Kuruluşlar ve Enterprise Console arasındaki fark nedir?
Enterprise Console, tüm Runecast cihazlarınız için üst düzey bir genel bakış sunarken, Kuruluşlar tek bir Runecast cihazını bağımsız olarak kullanan bir şirket içindeki birden fazla departman içindir.

Ekipleriniz hala birden fazla Runecast aracı çalıştırıyorsa, lütfen Organizasyonların yalnızca yapılandırıldıkları araç için geçerli olduğunu unutmayın. Kuruluşlar birden fazla cihaz taşımazlar. Ancak bu, gerekirse farklı Runecast cihazlarında farklı Organizasyonlar kullanılarak daha da yüksek düzeyde bir segmentasyon ve ayırmanın mümkün olduğu anlamına gelir. Kullanıcı arayüzü, ortamlarınızda daha iyi netlik için bazı ince ayarlar aldı. Bu, daha iyi kullanılabilirlik sağlamak ve işleri daha duyarlı hale getirmek içindir. Yeni sorunlar liste ile, bildirilen tüm sorunları gözlemlemek , filtrelemek , incelemek ve çözmek için güçlü yeni yollar eklenmiştir.

 

Resim-2

Bilinen Açıklardan Yararlanan Güvenlik Açıklarının CISA kataloğunu içeren ilk güvenlik platformlarından biri olmaktadır. ABD’deki Siber Güvenlik ve Altyapı Güvenliği Ajansı olan CISA, vahşi doğada istismar edildiği bilinen tüm güvenlik açıklarının bir kataloğunu tutar. Bu bilgi artık mevcuttur ve Güvenlik Açıkları bölümünde vurgulanmıştır; bu, kullanıcıların bu bilgilere filtre uygulayabileceği ve ilk önce hangi güvenlik açıklarını ele almaları gerektiğini önceliklendirmek için kullanabilecekleri anlamına gelmektedir.

Resim-3

Bu en son sürümle Runecast, VMware için GDPR uyumluluğu izlemeyi ve Windows Server 2016 ve 2019 için başka bir tarama düzeyi ekledi: DISA STIG.

Hemen buradan ortamınızı seçip, ürünü indirip deneyebilirsiniz.