Kubernetes, insanların development ve deployment hakkında düşünme şeklini değiştiren bir teknolojidir.

K8’lerin acemi teknolojiden kurumsal omurgaya dönüşmesini izlemek herkes için heyecan verici bir deneyim oldu. Teknolojiler daha yerleşik destek sistemleri haline geldikçe, standartlar ve ilkeler gelişir ve bunların etrafında tanımlanır. Kubernetes Security Posture Management (KSPM), Runecast’in öncülük ettiği ve manzarayı tanımladığı yerlerden biridir.

Güvenliğin bütünsel bir uygulama olması gerekir, projelerin en başından bir proje canlı olduğunda Kubernetes alanındaki güvenlik önemlidir. Ancak, containers, clusters ve nodes uğraşırken dikkate alınması gereken bir dizi benzersiz husus bulunmaktadır.

Basitçe söylemek gerekirse, KSPM, K8s altyapınızı güvende olmak ve güvende kalmak için mümkün olan en iyi konuma getirme uygulamasıdır.

Resim-1

Runecast, altyapınızı tarar güvenlik açıklarını, sorunları veya hataları sizlere geri bildirir. Sürüm 6.2’de Runecast’in taraması, Kubernetes node görüntüleri için güvenlik açığı taraması sağlayarak artık cluster node’a kadar uzanıyor. Runecast kullanıcılarının artık güvenlik açığı yönetimini otomatikleştirme yeteneğine sahip olduğu anlamına gelir.

Dev ve DevOps ekipleriniz için Runecast artık doğrudan Kubernetes Admission controller entegre oluyor.Bu, ilkede özetlenen ölçütleri karşılamayan hiçbir node görüntüsünün dağıtılmadığından emin olmak için yerleşik ilkeleri kullanabileceğiniz anlamına gelir.

Sizde hemen ücretsiz denemek için buradan indirebilirsiniz.