Veeam, SaaS ürününün en son sürümü olan Veeam Backup for Microsoft 365 v6’yı genel kullanıma sundu.

Yeni Veeam Backup for Microsoft 365 v6 maliyet ve zaman tasarrufu kazandırırken, kritik verilerin etkili kontrolü ve zahmetsizce kurtarılmasındaki etki de artıyor.

Resim-1

YENİ Veeam Backup for Microsoft 365 v6, kritik verilerin kontrolü ve zahmetsizce kurtarılmasında etkiyi artırıyor. En son sürümde Amazon S3 Glacier, S3 Glacier Deep Archive ve Azure Archive’a yedek kopya ekleyerek bulut nesne depolama entegrasyonları iyileştirilirken, Microsoft 365 ortamları için self servis geri yükleme portalı sunuluyor. Microsoft 365 için 1 numaralı yedekleme ve kurtarma çözümü, kullanıcıların şirket içi, hiper ölçekli bir bulutta veya bir servis sağlayıcı ile herhangi bir konuma güvenli bir şekilde yedekleme yapmasına olanak tanıyor. v6’daki yeni özellikler, kurtarma taleplerindeki yükü azaltırken, daha verimli yedeklemelerin bir sonucu olarak ek maliyet tasarrufu sağlıyor ve BT departmanlarının zaman tasarrufunu da artırıyor.

Resim-2

Yedekleme ve SaaS yöneticilerinin %50’si, yanlışlıkla veri silmeyi Microsoft 365’i korumak için en büyük motivasyon kaynağı olarak listeliyorlar ve sıklıkla yapılan yanlışlıkla silmeler nedeniyle kullanıcı verilerini geri yüklemek için harcanan zamanı bir sorun olarak görüyorlar. Microsoft 365 ortamları için self servis geri yükleme portalı sunan YENİ Veeam Backup for Microsoft 365 v6, BT yöneticilerine e-postaların, dosyaların ve daha fazlasının geri yüklenmesini tek bir merkezi konumdan güvenli bir şekilde devretme yetkisi veriyor. Basit kullanıcı kazara silme işlemleri gibi geri yükleme senaryoları, bir BT yöneticisinin yardımına ihtiyaç duymuyor ve kullanıcılar tarafından bağımsız olarak yapılabiliyor ve/veya yedekleme sunucusuna doğrudan erişim sağlamaya gerek kalmadan bir grup geri yükleme operatörüne devredilebiliyor; böylece yönetimsel güvenlik sağlanırken zamandan da tasarruf ediliyor.

Veeam Backup for Microsoft 365 Artık Çok Daha Fazla Kuruluşa Hitap ediyor…

“Veeam Backup for Microsoft 365, Exchange Online, SharePoint Online, OneDrive for Business ve Microsoft Teams dahil olmak üzere Microsoft 365 verilerini korumak için Veeam’e güvenen 8,5 milyon kullanıcıyla geçtiğimiz yıla oranla %73 büyüdü.” diyen Veeam CTO’su ve Kıdemli Başkan Yardımcısı Danny Allan, “Microsoft 365 dahil olmak üzere tüm SaaS platformlarında, her kuruluş kendi verilerinin sahibidir ve bunları kontrol eder ve bunları korumak kuruluşun sorumluluğundadır. Veeam Backup for Microsoft 365’in büyümesi ve ivmesi, daha fazla kuruluşun verilerini yönetmenin ve güvenliğini sağlamanın önemini anladığının ve kritik iş varlıkları konusunda Veeam’e sürekli olarak güvendiğinin bir göstergesi.” şeklinde konuştu.

Şimdi 300 milyondan fazla ticari ücretli lisansla, Microsoft 365 verileri hızlı bir şekilde oluşturuluyor ve saklama ilkeleri geliştikçe kuruluşlar daha fazla veriye sahip oluyorlar. Bu durum, kuruluşların artan elektronik fikri mülkiyetlerini korurken düşük maliyetli nesne depolamasından yararlanmaları için bir ihtiyaç yaratıyor. Veeam bu talebi karşılamak için, çeşitli saklama süreleri seçenekleriyle düşük maliyetli, uzun vadeli nesne depolamada ikincil bir kopya için Amazon S3 Glacier, Glacier Deep Archive ve Azure Archive’a yedek kopya ekledi. Bulut nesnesi depolama entegrasyonlarındaki bu geliştirme, AWS S3, Azure Blob, IBM Cloud, Wasabi ve önceki sürümlerde zaten bulunan diğer S3 uyumlu sağlayıcılara ek olarak sunuluyor.

Veeam, Veeam Backup for Microsoft 365’in ilk sürümünü Kasım 2016’da piyasaya sürdü. Bu son sürümde devam eden yenilik, Veeam’in Microsoft 365 yedekleme pazarındaki liderliğini daha da hızlandırmak için tasarlandı. YENİ Veeam Backup for Microsoft 365 v6 Backup şunları sağlıyor:

Kurumsal organizasyonlar ve hizmet sağlayıcılar için otomasyon ve ölçeklenebilirlik;

Geri yükleme işlemlerini gerçekleştirirken ve kendi portalınızı oluşturmak ve sürdürmek zorunda kalmamanız için zaman tasarrufu,
Verileri geri yüklemek için çok faktörlü kimlik doğrulama (MFA) erişimi ile gelişmiş güvenlik,
Düşük maliyetli nesne depolamada verilerin ikincil bir kopyası ile kurtarma güveni.

Office 365 için Veeam Backup’ı hemen buradan deneyebilirsiniz.

Resim-3