VMware Aria Operations‘ı SDDC’lerinizi yönetme ve izleme ve hibrit ortamlarınızda sorunları daha hızlı giderme konusunda daha da güçlü hale geldi.

Özel Yapay Zeka ve GPU İzleme geliştirmeleri

Grafik İşleme Birimleri (GPU’lar), grafik işleme için özel işlemciler olarak ortaya çıktıklarından bu yana uzun bir yol kat etti. Sanallaştırma dünyasında GPU’lar, kaynak yoğun iş yüklerinin performansını ve verimliliğini artırmada etkilidir.

Önceki sürümde VMware Private AI temeli için GPU ölçümleri desteğini etkinleştirmiştik; GPU’lu ESXi ana bilgisayarları için Küme ve Ana Bilgisayar düzeyi için CPU, Bellek, Sıcaklık ve Güç tüketimi gibi yeni GPU ölçümleri eklendi.

Yeni GPU ve Envanter genel bakış kontrol panelleri ve küme/ana bilgisayar düzeyinde GPU’ların özet görünümünü sağlayarak bu sürümdeki izleme yeteneklerini daha da geliştirdik. Ayrıca GPU Sıcaklık uyarıları desteği de kutudan çıktığı gibi eklendi.

Resim-1

vSAN Altyapısı üzerindeki büyük kurumsal ortamlarda, yöneticinin vSAN Altyapısının sağlıkla ilgili tüm ayrıntılarını tek bir yerde görebilmesi zorunludur. vSphere 8.0’dan itibaren, Sağlık Puanı ve Kontrol Paneli içeren yeni bir görünüme sahip Skyline Health API’leri tanıtıldı ancak müşterilerin bu sağlık puanlarına erişmek için vCenter kullanıcı arayüzündeki her cluster gitmesi gerekiyordu. Bu, Aria operasyonları 8.17.1’de vSAN sağlıkla ilgili tüm ayrıntıların tek bir yerde gösterilmesiyle basitleştirilmiştir.

Ref:https://blogs.vmware.com/management/2024/04/whats-new-in-vmware-aria-operations-8-17-1.html