Aria Operations admin kullanıcısı, çalışanlar şirketten ayrılırken veya başka bir role veya departmana geçerken ürün içindeki içeriği yönetmek, dikkatle ele alınması gereken bir görev haline gelmektedir.. Aria Operations (cloud ve on-prem), yöneticinin sahipliği almasına veya yeterli ayrıcalıklara sahip başka bir çalışana devretmesine izin vererek bunu yönetici için kolaylaştırır.

Bu görevi gerçekleştirebilmek için yönetici ayrıcalıklarına sahip bir kullanıcı olmanız gerekir veya kullanıcıya yöneticiniz tarafından Aria Operations’ta RBAC kullanılarak artık içeriğe özel olarak erişim izni verilen bir rol atanmalıdır. VMware Aira operations’a giriş yapıyoruz.

Resim-1

Giriş yaptıktan sonra Administration > Orphaned Content sayfamıza giriş yapıyoruz. Burada ayrılan kişinin veya silinen bir kullanıcının üzerindeki dashboard’u buradan üzerimize alabilir veya başka bir kişiye mail grubuna devir yapabiliriz. Aynı şekilde Report Schedules’daki raporlarıda geri getirebilirsiniz.

Resim-4

Ayrıca, silinen kullanıcıların sahipsiz içeriğinin tutulmasını kontrol eden Data Retention altındaki Genel Silinmiş Kullanıcılar ayarının, kullanıcının bir dosyayı kurtarması ve silme sonrası kontrolünü ele geçirmesi için silinen kullanıcının içeriğinin Aria Operations tarafından ne kadar süreyle tutulacağını da belirleyeceğini unutmayın.

Resim-5

Raporları ve dashboardları geri çekmek istediğimizde bizlere sorulan actions bilgileri aşağıdadır.

Actions  Options 
Take Ownership Seçilen panoların veya rapor programlarının sahipliğini alabilirsiniz.
Assign Ownership Seçilen panolar veya rapor programları için yeni bir sahip atayabilirsiniz. Panoları/Rapor Takvimini Aktar iletişim kutusu, seçilen içeriğin yeni sahibi olacak bir hedef kullanıcı seçmenize olanak tanır.
Discard
Panoları veya rapor programlarını kalıcı olarak silmenizi sağlar. 

 

Resim-6