VMware Aria Suite Lifecycle, VMware Aria Suite ürünlerinin dağıtımı, yapılandırılması, yönetilmesi ve yükseltilmesi için kapsamlı bir çözüm sunar . Bu ürünler arasında VMware Aria Operations , VMware Aria Automation , VMware Aria Automation Orchestrator , VMware Aria Operations for Networks ve VMware Aria Operations for Logs yer alıyor .

VMware Aria Suite Lifecycle, VMware Aria Suite içeriğinin farklı ortamlarda dağıtımını otomatikleştirmek için ürün kurulumu ve içerik yaşam döngüsü yönetimi yetenekleri sağlar .Kurumsal yönetim uygulamalarına ve veri merkezi işlemlerine aşina bir VM yöneticisi olarak, VMware Aria Suite Lifecycle’ı kullanarak VMware Aria Suite ürünlerini kurabilir ve yönetebilirsiniz . Bitbucket, GitHub ve GitLab ile kaynak kontrolü ve sürüm içeriği. vRealize içeriğinin birden fazla kullanıcı ve farklı ortamlar arasında dağıtımını otomatikleştirebilirsiniz.

 

Resim-1

Suite Lifecycle servis bölümünden ürünleri görebilir ekleyebilir, lisans bilgilerini ve sertifikaları görebilirsiniz. Ayrıca Tenant Management özelliği sayasinde kullanıcı grupları oluşturabilir, onlara erişim yetkileri tanımlayabilirsiniz. Markeplace’den contents’ler indirebilirsiniz, aria cloud kullanıyor iseniz bağlantı kurabilirsiniz.

Resim-2

Dashboard’ta var olan enviroments’ları görebilir veya yeni enviroment oluşturabilirsiniz. Datacenter’s bölümünden ve ilgili haritadan lokasyonu seçerek veri merkezlerinizi işaretleyebilirsiniz.

Resim-3

Enviroment bölümünden yeni marked oluşturabilirsiniz.

Resim-4

Upgrade planer’da ise suit lifecycle’da ekli olan tüm ürünlerin upgrade planlarını çıkarabilirsiniz.

Resim-5