Son zamanlarda VMware ile ilgili birkaç şeyin değiştiğini duymuş olabilirsiniz. Ve bazı durumlarda değişim zor olsa da, değişim olmadan inovasyonun imkansız olduğunu hatırlamamız gerekir. Aria Operations’u aslında eski adıyla vRealize Operations  Cloud diye düşünebilirsiniz. Aria Operations bu sonbaharda kullanıma sunulacaktır.  Management Pack Builder’ın Aria Operations Advanced ve Enterprise için genel kullanıma sunuculacaktır.

Aria Operations Management Pack Builder oluşturabilirsiniz.

Resim-1

Management Pack Builder, operasyonlarınızın görünürlüğünü istediğiniz yere genişletmek için kod gerektirmeyen bir çözümdür. Management Pack  bir kullanıcının bir HTTP veya AWS veri kaynağı kullanarak bir veri kaynağına bağlanmasına, API çağrıları yapmasına, nesneler oluşturmasına ve Aria Operations’taki diğer nesnelerle ilişkiler kurmasına olanak tanımaktadır.

Resim-2

Cloud yöneticilerinin farklı cloud altyapılarını yönetmek için eyleme dönüştürülebilir iç görüler elde edebilecekleri tek bir pencereye sahip olmalarını sağlayabilirsiniz. Artık tek veya birden çok örnek için 3 local cloud tümü için Sanal Makinelerı başlatabilir, durdurabilir veya yeniden başlatabilirsiniz.

Altyapının tümünde veya belirli alanlarında çalışan birden fazla uygulamayı kolayca keşfedebilir ve basit kullanıcı tanımlı kurallarla ilgili kaynakları görüntüleyebilirsiniz.

Resim-3

Geleceğe bakmanız gerektiğinde, kapasite planlaması için olasılık analizi ile birlikte ‘taahhüt’ kullanarak gelecek projeler için kaynak ayırma yeteneğini kullanabilirsiniz. Allocation modele göre durum analizinin sonuçlarını görüntüleyebilir ve hatta kapasite hesaplamaları için çalışma saatlerini belirleyebilirsiniz.

Resim-4

vRealize Operations Manager’da olduğu gibi alert definition’lar tanımlayabilirsiniz.

Resim-5

Raw Device Mapping (RDM), sanal makinelerin storage LUN’larına doğrudan erişmesine olanak tanır ve birden fazla sanal makinenin storage aygıtına erişmesi gereken cluster hizmetler gibi bazı durumlarda yararlı olabilir. Artık Aria Operations ile uyumluluk modu, disk paylaşımı, SCSI Veri Yolu Paylaşımı ve bir VM ile ilişkili RDM sayısı gibi RDM’leriniz hakkında yapılandırma ayrıntılarını elde edebileceksiniz.