VMware Cloud Director Availability (CDA), VMware tarafından sunulan bir yedekleme ve kurtarma çözümüdür. CDA, sanal makinelerin ve uygulamaların kesintisiz bir şekilde çalışmasını sağlamak için veri koruması, kurtarma ve yedekleme işlemlerini yönetir.

CDA, birden çok veri merkezindeki sanal makineler arasında sürekli veri replikasyonu sağlar ve bu da iş sürekliliği ve felaket kurtarma yeteneklerini artırır. Bu sayede olası bir veri merkezi arızası durumunda, hızlı bir şekilde yedeklenmiş veriler kullanılarak sanal makinelerin başka bir veri merkezinde devreye alınması sağlanır.

Resim-1

CDA, VMware vSphere ve VMware Cloud Director gibi platformlarla entegre çalışır ve mevcut altyapıya ekstra bir yük getirmez. Ayrıca, veri koruma politikalarını yapılandırma, otomatik yedekleme planları oluşturma ve verilerin geri yüklenmesi gibi işlemleri kolay bir şekilde yönetmeyi sağlar.

Bu özellikler, işletmelerin kritik verilerini koruma altına almak ve kesintisiz bir şekilde çalışmalarını sürdürebilmelerini sağlamak için VMware Cloud Director Availability’i tercih etmelerini sağlar.