Solution Designer Fling, özel VMware çözümlerini yönetmek için bir platform sağlamaktadır. Özel bir VMware çözümü oluşturmak, birçok zorlu görevi içermektedir. En zorlarından biri sürekli manuel doğrulamalardır: birden çok VMware ürününün birlikte çalışabilirliğini kontrol etmek ve uyumlu donanım doğrulamaları gerçekleştirebilirsiniz. Solution Designer, tekrarlayan manuel adımları otomatikleştirerek ve dağınık kaynakları tek bir platformda toplayarak bu sorunları çözmeyi amaçlamaktadır. Özel bir çözüm oluşturan ve yöneten VMware kullanıcıları bu Fling’den yararlanabilir. Birden çok VMware ürününün birlikte çalışabilirliğini ve yükseltilebilirliğini anlamak için etkileşimli bir kullanıcı arabirimi sağlamaktadır. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, birlikte çalışan en iyi VMware sürüm kombinasyonlarını kolayca belirleyebilirler. Bu Fling ayrıca karmaşık donanım uyumluluğu doğrulamasını otomatikleştirmektedir.

  • VMware özel Çözüm Yönetimi
  • VMware ürünü Birlikte çalışabilirlik ve upgrade doğrulaması
  • Donanım envanter yönetimi
  • ESXi ile donanım uyumluluğu doğrulaması

Buradan giriş yaptıktan sonra, Login With Customer Connect ile giriş yapalım.

Resim-1

Interoperability bölümünde ister isek ürünlerden birini seçebiliriz.

Resim-2

Add VMware Product mevcut ürünlerimizi ekleyebiliriz.

Resim-3

Ekledikten sonra verify bölümünde kullandığımız ürünlerin bizlere bağlantısını göstermektedir. Sağ üst menüde Upgrade Check tıklayıp tüm ürünlerin aynı anda sorgulamasını da yapabilirsiniz.

Resim-4

Hangi ürünün hangi versiyondan hangi versiyona geçeceğini bizlere göstermektedir.

Upgrade işlemini yaptıktan sonra upgrade path bölümünden başarılı bir şekilde bizlere geçtiği versiyon listesini getirmektedir.