Product Interoperability,  VMware ürünlerinin birlikte çalışabilirlik matrisini çıkarmaktadır. Çıktısını indirebilir, ilgili dokümana ulaşabilirsiniz. Tek bir noktadan upgrade path’de ulaşabilirsiniz.

Buradan giriş yaparak başlayabilirsiniz. Solution 1 kısmında mevcut kullandığımız ürünü seçebilir veya ortamınıza kuracağınız VMware ile ilgili yazılımı seçebilirsiniz. Select Version bölümünde bir den fazla versiyon’da ekleyebilirsiniz.

Resim-1

Platform uyumluluğumu kontrol etmek için , Platform/Solution kısmında ürünümüzü seçtikten sonra “Check Interoperability” dedikten sonra bizlere birlikte sorunsuz çalışacak listeyi getirmiş bulunmaktadır. Burada ESXi 7.0u3 versiyonunda vCloud Director 10.3 versiyonun problemsiz çalıştığının listesini görebiliriz. Sağ üst menüde bulunan Download kısmında csv uzantısını indirebilirsiniz.

Resim-2

Resource bölümünden VMware Compatibility Guide’da ulaşabilirsiniz. Upgrade path bölümünden tüm ürünlerin upgrade yapmadan önce izlenecek adımları da bizlere göstermektedir. Bunu da csv uzantılı olarak indirebilirsiniz.

Resim-3