Merhaba değerli arkadaşlar , geçtiğimiz günlerde Vmware 6.7 Update 1 paketini duyurdu. Bu update 1 ile gelen bazı güncellemeleri aşağıda bulabilirsiniz.

İlk bakmanız gereken, ortamınız  vSphere 6.7 U1 ile uyumlu olduğundan emin olmak için VMware Uyumluluk Kılavuzu’nu kontrol ediyoruz.

 

vCenter Yüksek Kullanılabilirlik (VCHA)

Temel ve Gelişmiş yapılandırma iş akışlarını birleştirmek için VCHA iş akışlarını yeniden tasarlamışlardır Bu, kullanıcı deneyimini kolaylaştırır ve bazı dağıtımların manuel olarak müdahale edilmesini ortadan kaldırmaktadır.

Arama Deneyimi

Arama deneyimini yenilenmiştir. VSphere İstemcisinin bu sürümünde, artık bir dize ile nesneleri arayabilir ve Etiketler / Özel özniteliklerini temel alarak arama sonuçlarını filtreleyebilirsiniz. Nesne listelerini aramada daha da filtreleyebilirsiniz. Örneğin, Sanal Makinelerin vb. Durumlarına filtre uygulayabilirsiniz. Aramalarınızı kaydedebilir ve daha sonra tekrar ziyaret edebilirsiniz.

Performans Grafikleri

Performans grafiklerini ayrı bir sekmede açabilir ve grafikte belirli bir zamana yakınlaştırabilirsiniz. Ayrıca veri merkezleri ve kümeler için genel performans grafikleride eklemişlerdir.

Karanlık Tema

Karanlık tema, vSphere Client için en çok talep edilen özelliklerden biri olmuştur, Dark temasının desteklenmesi tüm temel vSphere Client işlevleri için kullanılabilir ve vSphere Client eklentileri içinde uygulama devam etmektedir.

Alarm Tanımları

Yeni alarmları, özellikle de tetikleme koşulları için kurallar oluştururken nasıl tanımladığınızı büyük ölçüde kolaylaşmıştır.

Ürün İçi Geri Bildirim Aracı

Vmware’a geri bildirim vermeyi kolaylaştırmışlardır, böylece vSphere İstemcisine bir Ürün içi geri bildirim aracı eklenmiş olup, VSphere İstemcisine giriş yaptıktan sonra sağ üst köşedeki gülümseme simgesi daha etkin şekilde gözükmektedir.

VSphere Client’ın ana sayfası, kaynak kullanım bilgilerini (CPU, Bellek ve Depolama), VM’lerin sayısını, ana bilgisayarları, kritik uyarılara sahip sunucuların listesini ve vCenter’ın ortamda bulduğu yüklü eklentilerin listesini gösteren bir panodur.