VMware VSphere Health, vSphere Health, bir müşterinin ortamını etkilemeden önce olası sorunları belirlemek ve çözmek için çalışır. Telemetri verileri vSphere ortamından toplanır ve ardından müşteri ortamlarındaki ön koşulları analiz etmek için kullanılır. Keşfedilen bulgular, kararlılık ve vSphere’deki yanlış yapılandırmalarla ilgili olabilir. Bu, CEIP’in açılması gerektiğinin sebebidir, çünkü esasen check-in yapmak zorundadır. CEIP’i açmadıysanız, özelliği asla göremezsiniz.

CEIP’yi etkinleştirme

CEIP’nin etkinleştirilmesi birkaç farklı yolla gerçekleştirilebilir. VSphere İstemcisinden, bir vCenter Sunucu Geçişi veya Yükseltmesi sırasında ya da CLI’den. En kolay yol, bunu sadece vSphere İstemcisi aracılığıyla yapmaktır.  Home > Administration  CEIP altında etkinleştirebilirsin.

Resim 1

PowerCLI üzerinde de etkileştirebilirsiniz. Katılmak istiyor iseniz aşağıdaki komutu çalıştırabilirsiniz.

Set-PowerCLIConfiguration -ParticipateInCeip $true

İptal etmek için ise bu komutu çalıştırmanız yeterli olacaktır.

Set-PowerCLIConfiguration -ParticipateInCeip $false

vSphere durum denetimiŞu an itibariyle, vSphere Health, bir vSphere ortamında çalıştırılabilen 30 farklı sağlık kontrolü içermektedir.

Resim 2

Telemetri veriler toplanır ve veri fen araçlar ve metodolojiler toplanan verilerden analitik bakış açıları sağlamak için kullanılan analiz için VMware Analytics Cloud geçti. Analiz edildikten sonra iç görüler ve öneriler, müşterinin incelemesi ve harekete geçmesi için gösterilmek üzere vSphere Health’e gönderilir.

Resim 3

Download ettikten sonra çıktısını da ister isek VMware ile kendiniz paylaşabilirsiniz.

Resim 4