Pek çok şirket, günlükleri tek bir nedenle ve yalnızca tek bir nedenle toplar.  Bunu yapmamalısınız demiyorum, ancak günlükleri yalnızca uyumluluk amacıyla toplarsanız, bazı büyük fırsatları kaçırmış olursunuz. Proaktif veya reaktif olmak arasındaki farklar bu olabilir.  Veri merkezinizin ne kadar iyi çalıştığının sırrı günlüklerdedir ve bu nedenle Log Insight, yanıt almak ve kesintiyi önlemek için altın standardınız olmalıdır.  vRealize Log Insight Sizing Calculator, Günlükleri ararken ve analiz ederken en iyi performansı elde etmek ve cluster’ın günlük kullanım oranına göre gereken kaynaklara sahip olmasını sağlamak için vRealize Log Insight cluster doğru şekilde boyutlandırmak çok önemlidir.

Yeterli depolama alanı eklemek, saklama ilkelerinizi karşılamak için aranabilir günlük verilerini tutmanıza olanak tanır.

Sizing hesaplayıcısı, günlük kaydı yapan sunucu ve cihaz türleri, beklenen alım oranı ve günlük tutma gereksinimleri temelinde gerekli log boyutunu belirleyecektir. Buradan giriş yaptıktan sonra collector sayfamızda iki çeşit hesaplama bulunmaktadır. Temel ve Gelişmiş hesaplama olarak sizing hesaplamamızı yaptırabiliriz.

Resim-1

Basic Sizing Calculator tıklayıp sizing çalışmamızı başlatalım. Kullandığımız Log Insight versiyonunu seçtikten sonra size, ortalama günlük data kullanımı, oluşturduğu log boyutları, datayı tutma süresi ve arşiv süresini gün olarak istenilen verileri doldurup Calculate tıklıyoruz.

Resim-2

Bizlere cluster size raporunu göstermektedir. Export pdf tıkalyıp daha detaylı görebilir, vRealize Log Insight Sizing’de sağlıklı bir şekilde yapmış oluruz.

Resim-3

Pdf olarak’ta bizlere detaylı göstermektedir.

Resim-4