vRealize Operations Cloud , birkaç harika iyileştirme sunan 2022 güncellemesini başlattı. İleriye dönük olarak, vRealize Operations Cloud, yıl içinde şirket içi vRealize Operations güncellemeleriyle birlikte tüm yeni özellikler ve geliştirmeler için tercih edilen platform olacağı tahmin edilmektedir.

vRealize Operations Cloud, en son eklenen Hindistan olmak üzere dokuz farklı ülkede kullanıma sunuldu.

Cost & Capacity için Uygulama İçi Kılavuzlar

Resim-1

vRealize Operations Cloud’a kapasite ve maliyet yönetimi için ek özellikler gelmiştir. Veri merkezlerinizin kapasitesini değerlendirmek ve optimizasyon fırsatlarını belirlemek için kapasite değerlendirmesi yapabilirsiniz.Ayrıca overall costs, public, private ve hybrid clouds için genel maliyetlerinizi anlamak ve hatta geri gösterme maliyetlerine başlamak için kullanılabilir.

Resim-2

vRealize Operations Cloud, vRealize Automation Cloud ile sıkı entegrasyon sunar. Bu entegrasyon, ilk yerleşimi belirlemenin yanı sıra deployments performansı ve maliyeti konusunda size görünürlük sağlayacaktır. Bu güncelleme ile deployments ilk yerleşimi, tahsis kapasitesi modellemesi ile belirlenebilir. En kritik iş yükleriniz için fazla taahhüt oranlarınızı sıkı bir şekilde kontrol etmenize olanak tanımaktadır.

Resim-3

Koşullar tek bir tanıma bağlıdır. Bu küçük bir ayrım gibi görünebilir, ancak amaçsız değildir. Örneğin, vSphere cluster A, cluster B ve cluster C’den sorumlu üç takımınız olduğunu ve ESXi’dan herhangi birinin bağlantısı kesilirse her takımın bilgilendirilmesi gerektiğini varsayalım. Bu durumda, bir host’un vCenter ile bağlantısı kesilirse bir uyarıyı tetikleyecek bir belirti oluşturabilirsiniz. Ardından, hangi host düştüğüne bağlı olarak A ekibini, B ekibini veya C ekibini bilgilendirmek için üç uyarı tanımı oluşturur ve her birine yeni belirtinizi uygularsınız. Daha sonra ekipler, bir host bakım modundayken çevrimdışı olursa bilgilendirilmek istemediklerini söylüyorlar. Sorun yok! Sadece semptomu güncelleyin. Bu yoldan, üç uyarı tanımının her birini güncellemek yerine değişikliği yalnızca bir kez yapmanız gerekir. Öte yandan, bir veya daha fazla ölçüm bir eşiğin üzerine çıktığında size bildirmek için yalnızca basit bir geçici uyarı oluşturuyorsanız, bir koşul kullanırsınız. Bu şekilde, vRO’ları daha fazla semptomla karıştırmazsınız ve uyarı tanımının içinde eşiklerinizde kolayca değişiklik yapabilirsiniz.

Kullanıcı Erişim Yönetimi

Resim-4

Scope kullanıma sunulmasıyla birlikte, vRealize Operations Cloud’da kullanıcıların ve grupların yapılandırılma şeklini de iyileştirildi. Scope, kullanıcılara ve gruplara roller atanırken şablon olarak kullanılabilecek bir nesne koleksiyonudur. Önceden, her kullanıcı veya grup için belirli nesnelere roller atardınız. Ancak, bunu birden çok kullanıcı veya grup arasında çoğaltmanın iyi bir yolu yoktu. Şimdi, örneğin, tüm genel cloud için bir Scope oluşturabilirsiniz. Yeni bir kullanıcı veya grup oluşturduğunuzda, her kullanıcı için her bir genel cloud seçmek zorunda kalmadan erişim rolünü kapsama atamanız yeterlidir.

Raw Device Mapping Storage;

Ham Aygıt Eşleme (RDM), sanal makinelerin depolama LUN’larına doğrudan erişmesine olanak tanır ve birden fazla sanal makinenin depolama aygıtına erişmesi gereken kümelenmiş hizmetler gibi bazı durumlarda yararlı olabilir. Artık vRealize Operations Cloud ile uyumluluk modu, disk paylaşımı, SCSI Veri Yolu Paylaşımı ve bir VM ile ilişkili RDM sayısı gibi RDM’leriniz hakkında yapılandırma ayrıntılarını alabileceksiniz.