Merhaba değerli arkadaşlar,  vRealize Operations Manager’ı 6.0’dan 7.0’a upgrade yaptığınızda elinizde bulunan lisans key’lerini kabul etmeyecektir.

Öncelikle hangi lisans’a sahipseniz örneğin Vrealize Suite 2016 veya Vrealize Operations Manager 6.0 bu key’leri my.vmware.com adresine girerek upgrade yapmanız gerekecektir. Bu işlemi nasıl yapıldığını sizlere kısaca anlatacağım.

Aşağıdaki resimdeki gibi www.my.vmware.com adresine giriş yapalım.

Gelen sayfada license keys bölümüne giriyoruz. Ürünümüzü seçiyoruz. Ürünü seçtikten sonra sol üst tarafta kırmızı okla belirlediğim Upgrade License Keys tıklıyoruz.

İster isek , by product’ta seçebiliriz. İkisi de aynı şeydir.

Seçtikten bize eski lisansı ve yerine vereceği yeni lisans numarasını gösterecektir. Upgrade more license key diyerek yeni key’imizi oluşturup , upgrade license key’imizi başarılı bir şekilde yapmış oluyoruz.

Yeni lisansımızın girişini yapmak üzere vRealize Operations Manager sayfamıza giriş yapıyoruz.

Giriş yaptıktan sonra açılan sayfada sağ tarafta bulunan administration / management / licensing tıklıyoruz. Burada (x) tuşuna basarak eski geçersiz lisansımızı kaldırıp , yerine yeni upgrade yaptığımız lisans numarasını girdikten sonra başarılı bir şekilde lisansladığını görmekteyiz.

vRealize Operations Manager 7.0 Upgrade License key