Cisco UCS için vRealize Operations Management Pack, ayrıntılı uyarı ve bildirimlerin eklenmesiyle ölçümlerin ötesine geçerek, BT yığını genelinde sürekliliği sağlamak ve kesintileri önlemek için sorunları gerçek zamanlı olarak saptamanıza yardımcı olmaktadır. Performans sorunlarına ilişkin gerçek zamanlı içgörü elde etmek için kullanılabilirlik, aktarım hızı ve termal durum gibi 1.000’den fazla ölçüme erişebilirsiniz. Cisco UCS için vRealize True Visibility Management Pack ile UCS kullanıcıları, Cisco UCS üzerinde çalışan VMware iş yüklerinin performansı, kapasitesi ve sağlığı hakkında kapsamlı görünürlük ve öngörüler elde edebilir. Sonuç olarak, iş yükleri genelinde performansı optimize etmek için Cisco UCS ortamınızın sağlığına daha derinlemesine sizlere olanak sağlamaktadır.

Resim-1

Cisco UCS paketini marketplace sayfamızdan indirdikten sonra yükleyebilmek için Administration > Solutions > Repository sekmesine girerek add/upgrade seçeneğini seçiyoruz.

Resim-2

İndirdiğimiz paketi ekledikten sonra Cisco UCS bilgilerini (ip,hostname,CIMS) girişini sağladıktan sonra verileri kısa süre içinde çekip bizlere getirecektir. Overview ‘de çalışan genel durumunu bizlere göstermektedir.

Resim-3

UCS server’ın bağlantılarını Fabrics modüllerine kadar görebiliriz.

Resim-4

Burada UCS sunucuların portları, IO modüllerini ve power güç girişilerini detaylı bir şekilde görebiliriz. Alarm oluşturabilir veya günlük ,haftalık, aylık olarak’ta health durumu hakkında rapor çekebiliriz.

Resim-5