vSphere Bitfusion, fiziksel kaynakları bir ortamdaki sunuculardan ayırır. Platform, GPU’ları, sunucu başına yalıtılmış kaynaklar yerine, ağda erişilebilir kaynaklar havuzu olarak sanallaştırılmış bir altyapıda paylaşabilir. Bitfusion, AI(Yapay Zeka) tarafında, cloud’ta ,ağlarda ve sanal makineler gibi ortamlarda çalışmaktadır.

vSphere Bitfusion, tüm hesaplama sunucularını ağ üzerinden GPU sunucu havuzlarına uzaktan bağlarken GPU’ları takarken ve çıkarırken. Bu, GPU’ları sanallaştırır ve birden çok iş yükünün paralel çalışmasına izin vermektedir. Bitfusion, GPU’lar için vSphere’in CPU’lar için yaptıklarını yapmaktadır.

Bitfusion, GPU hesaplamanızı ayrıştırmakta ve GPU’ları veri depolama alanındaki herhangi bir yere, tıpkı depolama alanı eklemek gibi dinamik olarak eklemektedir.

Bitfusion, GPU’ların keyfi bölümlerinin kullanılmasını sağlar. Test ve geliştirme aşamasında daha fazla kullanıcıyı desteklemektedir.

GPU’ları bir altyapı üzerinde kullanın ve standartlar ortaya çıktıkça gelişen teknolojileri entegre edebilirsiniz.

Bitfusion, GPU’ları çalışma zamanında CUDA çağrılarına dayalı olarak bağlar ve ağın herhangi bir yerinde GPU sunucularının kullanımını en üst düzeye çıkarmaktadır

Resim 1

Kurulum dosyası olarak bitfusion-server-2.0.0-11 ova dosyasını myvmware.com adresin’den indiriyoruz.

Bitfusion vSphere 6.7 ve vSphere 7.0 ‘da kullanabilirsiniz. *.Ova dosyasını import ettikten sonra vSphere’da bir eklenti olarak karşınıza çıkacaktır.

Resim 2

Hypervizor katmanı olarak vSphere 7 olarak kullanulmalı ve Enterprise lisans’ınız bulunması gerekmektedir.

Eklenti olarak vSphere 7 sayfamıza giriş yaptıktan sonra Menü altında gözükmektedir.

Resim 3

Bir vm üzerinden Bitfusion enable etmek için, sunucu üzerinde sağ tuş > Bitfusion > Enable Bitfusion tıklayabilirsiniz.

Resim 4

Enable seçtikten sonra , For a client, this wiil allow users to run Bitfusion workloads tıklayıp enable seçmemiz gerekecektir.