XORMON, LPAR2RRD ve STOR2RRD’nin yerini alacak yeni üründür. Bu iki ürünü birleşik, tek bir cam panelde, nihai bir izleme platformunda birleştirecek.

Düşündüğünüzde sanallaştırma, birden fazla sunucuyu, uygulamayı ve işletim sistemini tek bir fiziksel makine üzerinde çalıştırmanıza olanak tanıyan güçlü bir teknolojidir. Maliyetlerden tasarruf etmenize, performansı artırmanıza ve esnekliği artırmanıza yardımcı olabilir. Ancak sanallaştırma aynı zamanda etkili izleme ve sorun giderme araçları gerektiren yeni zorluklar ve karmaşıklıkları da beraberinde getirir. Bir şeylerin ters gitmesi durumunda çökebilecek olan yalnızca tek bir sistem değildir.

Sanallaştırma ortamınız için kapsamlı ve kullanımı kolay bir çözüm arıyorsanız, Xorux’un yeni nesil sanallaştırma izleme ve sorun giderme çözümü olan Xormon NG’ye göz atmalısınız. Xormon, VMware, Microsoft Hyper-V, Nutanix AHV, Oracle VM ve diğer birçok sanallaştırma teknolojisini destekleyen ücretsiz, açık kaynaklı bir yazılımdır. Bulut, sunucu sanallaştırma katmanı, veritabanı, SAN, LAN ve depolama aracılığıyla eksiksiz bir performans ve haritalamaya genel bakış sağlamaktadır.

Resim-1

Cluster’lar, host, sanal makineler, veri depoları ve ağlar gibi sanal nesneler arasındaki bağımlılıkları otomatik olarak eşleyin. Sanal altyapınızın farklı bileşenleri arasındaki ilişkileri ve etkileşimleri görebilir ve potansiyel darboğazları, arızaları veya yanlış yapılandırmaları tanımlayabilirsiniz.

Sanal makinelerinizin CPU, bellek, disk, ağ ve uygulama ölçümleri gibi tüm performans verilerini yakalayın. Sanal makinelerinizin kullanımını, kullanılabilirliğini ve sağlığını analiz edebilir ve bunları geçmiş eğilimler ve temellerle karşılaştırabilirsiniz. Ayrıca sanal makinelerinizde çalışan belirli süreçleri, hizmetleri ve olayları ayrıntılı olarak inceleyebilir ve ayrıntılı tanılamayla sorunları giderebilirsiniz.

VMware, Microsoft, Nutanix, Oracle ve daha fazlası gibi tanınmış satıcıların sanallaştırma yazılımlarını destekleyin. Ancak IBM Power sistemleri için de destek var. Birden fazla sanallaştırma platformunu tek bir kontrol panelinden izleyebilir ve yönetebilir ve her platformun özelliklerine ve yeteneklerine ilişkin öngörüler elde edebilirsiniz. İzleme kapsamınızı fiziksel sunuculara, depolamaya ve ağ aygıtlarına genişletmek için LPAR2RRD ve STOR2RRD gibi diğer Xorux ürünleriyle de entegre olabilirsiniz.

Xormon ürününün kendi Restfull API’si olacaktır. Xormonyi kontrol panelleri, otomasyon araçları veya özel komut dosyaları gibi diğer uygulamalarla entegre etmek için Xormon RESTful API’sini kullanabilirsiniz. Performans ölçümlerini sorgulamak, uyarılar oluşturmak, yapılandırmaları yönetmek ve daha fazlası gibi çeşitli görevleri gerçekleştirmek için Xormon RESTful API’yi de kullanabilirsiniz.

 

Resim-2

Verimsiz kaynak kullanımının yayılmasını durdurmak için VM yayılma kontrol panelinden yararlanın. CPU ve bellek için fazla veya az tahsis edilmiş kaynakları bulabilir ve optimize edebilir, boşta olan ve kapalı makinelerden ve anlık görüntülerden depolamayı geri kazanabilirsiniz. Ayrıca sanal makinelerinizin büyümesini ve dağıtımını takip edebilir, performans düşüşünü ve kaynak israfını önleyebilirsiniz.

Ürüne hemen buradan formu doldurup ulaşabilirsiniz.